مهم ترین نکات آیلتس

چند تکنیک مهم و کلیدی برای آزمون آیلتس؛

1-یک دقیقه طلایی برای شروع آزمون

هنگامی که سوالات بخش لیسنینگ در اختیار شما قرار می گیرد حدود 60 ثانیه طول می کشد که آزمون حقیقتا شروع شود.در ابتدا یک مثال برای شما از بلندگو پخش می شود تا با نحوه پاسخ دادن به سوالات در این بخش آشنا شوید و سپس این مثال دوباره تکرار می شود,با توجه به اینکه به شما با شرایط شرکت در آزمون آشنا هستید در این مدت تا می توانید سوالات جلو تر را بخوانید و از موضاعات آن ها باخبر شوید تا 1نمره بیشتر کسب کنید.چون در حقیقت یکی از علت های اصلی از دست دادن پاسخ ها معمولا آماده نبودن داوطلبان برای دریافت آنهاست.

 

بهترین آزمون شنیداری

 

آزمون گوش دادن آیلتس شامل چهار بخش است.قبل از هر بخش دستور العمل ها را می شنوید و زمان برای خواندن سوالات خواهید داشت سپس بخش شروع خواهد شد.

1-پاسخ ها را در هنگام آزمون کپی نکنید(انتقال ندهید):

پس از پایان آزمون شما 10 دقیقه زمان دارید تا پاسخ هایتان را به برگه پاسخنامه منتقل کنید بنابراین از وقتی که به شما داده شده به درستی استفاده کنید.

 

بهترین رایتینگ آیلتس

نکات مهم در مورد آزمون رایتینگ (نوشتاری)آیلتس:

به نکاتی که در این بخش گفته می شود به خوبی توجه کنید و سعی کنید به درستی از آن ها استفاده کنید.و مطمئن شوید که توانایی مدیریت زمان را در طول آزمون دارید.

جواب شما می تواند با مداد یا خودکار نوشته شود اگر هم مایل باشید می توانید کلمات را با حروف بزرگ بنویسید فرقی نمی کند که از حروف بزرگ استفاده کنید یا کوچک.

توجه داشته باشید که اگر جوابتان را بر روی برگه سوال بنویسید هیچ نمره ای دریافت نمی کنید ,شما باید تمام پاسخ ها را در برگه پاسخنامه ای که به شما داده می شود وارد کنید.

 

بهترین ریدینگ آیلتس

مشکلات داوطلبان در ارتباط با آزمون ریدینگ(خواندن)آیلتس:

در این بخش مدیریت زمان و پاسخ به سوالات یکی از مشکلات عمده داوطلبان در آزمون است.

در آزمون ریدینگ آیلتس از داوطلبین خواسته می شود تا در مدت 60دقیقه به سوالات موجود در این بخش بطور کامل و صحیح پاسخ بدهند.بنابراین با کاربرد استراتژی مناسب امکان پاسخ به سه ریدینگ آیلتس در کمتر از 60 دقیقه وجود دارد .در اینجا ما قصد داریم استراتژی های مناسبی را برای پاسخ دهی به ریدینگ آیلتس در اختیار شما قرار دهیم.لطفا به نکاتی که گفته می شود توجه کنید.

 

بهترین اسپیکینگ آیلتس

کدام بخش از اسپیکینگ آزمون آیلتس اهمیت بیشتری دارد؟

آزمون آیلتس برای ارزیابی مهارت های شما طراحی شده و در قسمت های مختلفی توانایی گفتاری شما را می سنجد.مصاحبه کننده با استفاده از چهار معیار در قسمت اسپیکینگ این ارزیابی را انجام می دهد.

 

بخش اول آزمون اسپیکینگ:

اگر شما می توانید به خوبی در قسمت اول عمل کنید ولی در بقیه بخش ها ضعیف هستید اصلا نکته خوبی نیست و باعث می شود شما نمره از دست بدهید.بلکه توانایی شما باید در تمامی بخش ها به حد کافی خوب  و قابل قبول باشد.

آزمون آیلتس می تواند ساده و راحت و دور از هر استرس و یا ترسی باشد اگر شما به اندازه کافی تمرکز داشته باشید و قبل از آزمون به خوبی  تمرین کرده باشید پس به راحتی می توانید جواب دهید..اکثر سوالات بخش اول آسان هستند اما شما نباید پاسخ های خیلی کوتاه و بی مفهوم بدهید چون در نظر آزمونگر بی تاثیر میشود و نمره از دست می دهید.حتی اگر از جواب کوتاه استفاده می کنید واضح و درست باشد.

1 2 3 4