مهارت آیلتس

6 راه اصلی و مهم برای ارتقاء مهارت نوشتن در آیلتس؛

مهارت های نوشتاری؛

بسیاری از داوطلبان آیلتس آن را به عنوان مبارزه تلقی می کنند و از مواجه شدن با آن هراس دارند اما این آزمون برای شناسایی توانایی های شما است .بخش نوشتاری شاید به نظراکثر داوطلبان سخت تر باشد اما نگران نباشید ما برای همه ی افراد نکاتی را بیان می کنیم که بسیار مفید و آموزنده خواهد بود هم چنین شما با شرکت در کلاس های مخصوص ایلتس نیز این مهارت هارا آموزش می بینید.

دراینجا به برخی از توصیه ها و راهنمایی های ما برای قسمت نوشتار توجه کنید..

 

 

1-درک فوری موضوع؛

اینکه شما برای تدریس علمی یا عمومی خود مطلبی را نوشته اید و یا در حال نوشتن وظایف مربوط به خود هستید باید مطمئن شوید دقیقا همان چیزی که مد نظرتان بوده را یادداشت کرده اید.اگر در حال نوشتن نامه هستید(رسمی یا غیر رسمی )و یا در حال نوشتن مقاله هستید باید اطمینان داشته باشید که تمام نکات مهم و ضروری را یاد داشت کرده اید و مسائل مربوط به موضوع را به طور کامل شناسایی کرید و اگر نمودار و یا فرآیندی را توصیف میکنید جزئیات آن را مشخص کنید تا به راحتی بتوانید مقایسه کنید.

پس اگر ذهن خود را روی هدفتان و نقطه اصلی متمرکز کنید می توانید مقدمات اولیه را برای ایجاد مقاله شروع کنید

.

2-همیشه یک طرح کلی بنویسید.

قبل از اینکه نوشتن را شروع کنید در ذهن خود یک طرح کلی ایجاد کنید.اما بسیاری از داوطلبان بری جلوگیری از اتلاف وقت از این کار اجتناب می کنند.اما در اصل این کار درست نیست!ایجاد یک طرح کلی وقت شما را نمی گیرد بلکه باعث ایجاد زمان بیشتری برای شما در هنگام نوشتن می شود چرا که شما با ایجاد این طرح در ذهن خود قدرت مدیریت بیشتری برای سازماندهی و ترتیب بندی جملات خود پیدا می کنید ونسبت به استفاده از کلمات وساختار جملات تمرکز بیشتری خواهید داشت و ایده های مناسب تری را می توانید ارائه دهید.

 بنابراین چگونه می توان طرح دقیقی ایجاد کرد؟شما با نوشتن یک مقاله یا پایان نامه ویا نوشتن نکاتی در مورد معرفی خود این کار را شروع کنید.جملاتی که در بیانیه مقاله خود استفاده می کنید به عنوان نیروی محرک عمل می کند و هر پاراگراف شما به آن ارجاع داده می شود.برای نوشتن قسمت اول مقاله خود را با پاسخ دادن به سوالات آغاز کنید مثلا اطلاعاتی که برای فهم بیشتر پارگراف ها,نمودار ها ,جدول ها و... لارم است را بیان کنید.ویا هدف از نوشتن این مقاله را ارائه دهید.

 

پارگراف های موجود در مفاله شما باید بیانگر موضوع اصلی باشند و آن را پشتیبانی کنند.در اینجا اگر شما از مقاله خود در طرح های اولیه نتیجه گیری کردید ویا نکاتی را به عنوان خلاصه یادداشت کردید نیازی به نوشتن دوباره آن ها در طرح اصلی نیست.بلکه تمام جملاتی که شما استفاده می کنید قسمتی از آن نتیجه گیری هاست اما در بعضی از مقالات در پایان نوشتن نتیجه گیری(رسمی یا غیر رسمی )لازم است..

 

 

3-نحوه ایستادن(بهترین پای خود را جلو بگذارید)

برای کسانی که اولین بار است با شما روبرو می شوند نحوه ایستادن شما و طرز بیان شما بسیار مهم است و توجه به این موضوع باعث می شود تا مفاله شما در ذهن بقیه چگونه دیده شود.اگر مقاله شما دارای سه قسمت  است ابتدا قسمتی که بهتر است را انتخاب کنید  سپس قسمت ضعیف تر و درآخر نیز قوی ترین را بیان کنید به این ترتیب شنونده مقاله شما را با یک تصور خوب به ذهن می آورد.

.

 

 

4-ایده خود را ساده بیان کنید

مهم این است که بدانید برای آزمون آیلتس اهمیتی ندارد که شما چقدر موضوع را می دانید ویا چقدر باهوش هستید بلکه توانایی شما در بازیابی وشناسایی جملات و توانایی تان در ارائه ایده ها در زبان انگلیسی مهم است.

بنابراین باید به این نکته توجه کنید که مقاله شما دارای  پارگراف ها و جملات منظمی باشد و هر یک از آن ها ایده شما را به خوبی نشان دهد.استدلال های خود را با استفاده از مثال و توضیح نشان دهید.سپس پارگراف خود را با پیوند زدن به قسمت پایانی به پایان برسانید.

 

5-تمرکز بر روی زبان(نحوه بیان کردن)نه طول مقاله 

 برای آیلتس احتیاجی به طولانی نوشتن نیست اگر چه شما احتیاج به شمارش تعداد کلمات مورد استفاده(150 و 250 کلمه)دارید.مقالت دو قسمتی که دو پارگراف بدن(اصلی ) ویا سه قسمتی که برای آیلتس آماده می کنید نیاز به مدیریت و تمرکز بیشتری دارد بنابراین به جای توجه به طولانی بودن متن به استفاده از واژگان و جلوگیری از به کار بردن لغات تکراری اهمیت بیشتری بدهید.برای آزمون آیلتس میزان آگاهی شما دربه خاطر داشتن واژگان و استفاده درست از آن ها اهمیت زیادی دارد. هم چنین شما می توانید از مترادف ها و یا کلمات مرتبط با آن ها در فلش کارت ها استفاده کنید که توانایی شما را در هنگام نوشتن نیز افزایش می دهد.

همچنین اطمینان حاصل کنید که با استفاده ازکلمات و عبارات متضاد به طور کامل آشنا هستید و راحت آن ها را بیان می کنید.از استفاده از کلمات تکراری خود داری کنید .بنابراین در هنگام نوشتن باید تمرکز کافی را داشته باشید..

 

6-اصلاحیه

این می تواند برای شما در آزمون های زمان بندی یک چالش مهم باشد فقط باید با نکات گرامری و لفظی آشنایی داشته باشید که نکات با جزئیات بیشتر در کلاس های آیلتس آموزش داده می شود..