آیلتس

چند نکته برای عملکرد بهتر در آزمون آیلتس؛

عدم تسلط در بخش گرامر ممکن است مشکلات زیادی را در آزمون برای شما بوجد بیاورد.

دانش لغات در آزمون آیلتس اهمیت دارد و کتاب های 504 و 1100 واژه که این چند سال مرسوم شده است بخشی از نیاز های لغتی و دایره واژگان شما را پوشش می دهد.

برای افزایش دانش لغوی خود می بایست تا می توانید مقالات علمی و عمومی از سایت های خبری اینترنت دانلود کنید و مطالعه کنید و لغات خوب را در دفترچه لغات یادداشت کنید و آن هارا هرروز مرور کنید  تکرار این کار در طول هرروز به مدت زمان 1ساعت باعث می شود این لغات در ذهن شما ماندگار شود.

سعی کنید بین لغات و مغزتان یک رابطه ی بصری ایجاد کنید به طوری که هر لغتی را به چیزی ارتباط دهید  و آن را با همان تصویری که در ذهن خود ساختید به یاد بیاورید.

حفظ کردن داستان های کوتاه ,اشعار خوب کوتاه  از شعرا و حتی خوانندگان می تواند ذهن شما را برای جمله سازی حرفه ای تقویت کند.هرچقدر شما بتوانید جملات خوب را در ذهن خود نگه دارید و از آن ها استفاده کنید قدرت پرداخت شما در ارائه مطلب و توجیه خواننده افزایش پیدا خواهد کرد.یکی از راهای بهبود این موضوع خوب دانستن جملات با دایره لغات حرفه ای می باشد که مطالعه مقالات حرفه ای و تمرکز بر آن ها به شما کمک می کند.

حتی اگر یک انگلیسی زبان هم در آزمون آیلتس بدون آمادگی قبلی شرکت کند شاید نتواند نمره ای بالاتر از 7یا 7.5کسب کند.بنابراین در این آزمون هایی که هر 4 مهارت را می سنجد شرکت کنید و به طور حرفه ای برنامه ریزی کنید چرا که در زندگی دانشجویی در خارج از کشور اهمیت فراوانی دارد.

آیلتس آزمونی 4 سطحی است برای هر 4 سطح باید به یک نسبت وقت بگذارید و تمرین کنید.بعید است که شما در آزمون نمره 7را در بخش نوشتاری کسب کنید و بخش گفتاری نمره 5.5 بگیرید .زمان را مدیریت کنید تا نمره دلخواه را کسب کنید.

برای گرفتن نمره ای بالاتر از 7 باید سطح زبان خود را ارتقا دهید و تمرینات بیشتری داشته باشید. از کتاب های مربوط به هر مهارت که دارای سوالات متعدد مربوطه است استفاده کنید و یا از افرادی کمک بگیرید که تجربه و آگاهی لازم را در این زمینه دارند.

 

در بخش ریدینگ زمان بسیار مهم اسن و شما باید بدانید چگونه آن را مدیریت کنید.هر داوطلبی ممکن است ریدینگ را با سرعت متفاوتی بخواند و تحلیل کند اما وظیفه شما این است که سرعت خواندن خود را کمی افزایش دهید چرا که برای نتیجه گیری بهتر انجام این کار لازم است.بنابراین در صورتی که معنی بعضی از  کلمات را نمی دانید نگران نباشید و به سرعت از آن عبور کنید.

میزان مطالعات خود را افزایش دهید و متن ها موضوعات مختلفی را بخوانید و کلمات بیشاری به ذهن بسپارید ,کمی متن های علمی بخوانید تا با نوشتار و ساختار متن ها آشنا شوید  و ادبیات انگلیسی نیز مطالعه کنید.در کل باید برای هر 4 مهارت آزمون آیلتس به سختی تلاش کنید و تمرین مداوم داشته باشید.

 

موسسات مربوط به آموزش آیلتس تمام جزئیات امتحان را به شما یاد می دهند و راه را برای شما داوطلبان عزیز هموار تر می کنند.