رایتینگ آیلتس

نکاتی برای مهارت نوشتاری:

در این قسمت ما بر دو اصل مهم تاکید داریم که باعث می شود شما به راحتی نمره از دست بدهید چه در آزمون آکادمیک و چه در آزمون جنرال بنابراین به نکاتی که در زیر بیان می شود توجه کنید و از ان ها به درستی و در مواقع لازم استفاده کنید.اولین نکته راجع به شمارش کلمات است و دومی مربوط به علامت گذاری ها و املاء کلمات است.

 

1-چه تعداد کلمه نیاز است برای نوشتن؟

برای اشتباه کردن هیچ دلیلی وجود ندارد.وظیفه 1 می گوید شما باید 150 کلمه بنویسید و وظیفه 2 به 250 کلمه برای نوشتن نیاز دارد با این حال شمااگر این کار را درست انجام دهید  23درصد از پاسخ های کتبی را دریافت کردید .اگر تعداد کلمات مورد استفاده کمتر یا بیشتر از حد مجاز گفته شده  باشند شما نمره تان را از دست می دهید بنابراین با دقت بالا پاسخ دهید .

 

من به شما پیشنهاد میکنم با تصور فضای لازم برای نوشتن این تعداد کلمات کار را برای خودتان راحت تر کنید.مقاله ای که نوشتید را نگاه کنید و تعداد کلمات را شمارش کنید و ببینید چه تعدادخطوط را در برگرفته سپس 100 کلمه دیگر اضافه کنید ودوباره به خطوط و کلمات توجه کنید. .

 

املاء چقدر اهمیت دارد؟

املاء کلمات و تلفظ کردن  نه تنها در رایتینگ (نوشتاری)مهم است بلکه در مهارت ریدینگ (خواندن)و لیسنینگ(شنیداری )نیز اهمیت دارد.اگر شما در امتحان لیسنینگ  کلمه ای را  اشتباه تلفظ و وارد کنید به شما نمره ای تعلق نمیگیرد.در امتحان رایتینگ شما باید توانایی تان را به چالش بکشید لغات را به درستی تلفظ کنید. هر اشتباهی که در پاسخ دادن داشته باشید به ضرر شما خواهد بود.

 

املاء کلمات به زبان انگلیسی مممکن است کار سختی به نظر بیاید و تنها راه موثر برای بهبود آن این است که کلمات را تکی یاد بگیرید.شروع کنید به نگاه کردن به  اشتباهاتی که در گذشته داشتید و معلمتان به شما یاد آوری کرده بود ,کلماتی که اشتباه یادداشت و تلفظ می کردید را در برگه ای جدید وارد کنید و در ستونی مشخص بنویسید سپس این 4 روش را تمرین کنید تا به خوبی در ذهنتان بماند.

به کلمه نگاه کنید

کلمه را با یک تکه کاغذ بپپوشانید سپس آن را بیان کنید.

کلمه را بنویسید

بررسی کنید املاء کلمه نوشته شده صحیح باشد و اگر نادرست بود روش را تکرار کنید..

 

نشانه گذاری چگونه است؟

علمت گذاری ممکن است برای بسیاری از داوطلبان که زبان اولشان رومی نیست به عنوان مثال چینی,عربی  و ... دشوار باشد .فراموش نکنید که در ابتدای جمله باید با حروف بزرگ نوشته بشود ممکن است در امتحان این اتفاق چندین بار رخ دهد.پس به نشانه ها و علامتی که استفاده می کنید توجه کنید چون کوچکترین اشتباه برای شما با از دست دادن نمره همراه است.

قبل از آزمون همه ی خطاها و اشتباهایتان را بشناسید و آن هرا اصلاح کنید هرچه با قدرت بالاتری در آزمون شرکت کنید نتیجه بهتری بدست می آورید .هرگونه استرس و نگرانی را از خودتان دور کنید و فراموش نکنید بهترین و موثر ترین راه  تمرین, تمرین و تمرین است.