سه نکته برای آمادگی آزمون آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس

آزمون آیلتس، آزمونی کاملا آختصاصی است. به طور کلی شما باید برای آمادگی آزمون خود سه نکته اساسی را رعایت کنید:

 1. زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

2. مهارت های تست گرفتن را تمرین کنید. 

3. مفهوم ساختار آزمون وارزیابی سیستم آن را به خوبی درک کنید.

 

تقویت کردن زبان انگلیسی مرحله ای است که باید به خوبی آن را بگذرانید. بنا به همین دلیل است که شما برای به دست آوردن مطالب مربوطه و نتیجه ی مربوط به مدت شش ماه یا بیشتر نیاز دارید. قابل اطمینان ترین راه برای به دست آوردن یک نمره ی مطلوب این است که شما توانایی تقویت کردن سطح کلی زبان انگلیسی خود را بالا ببرید چون همانطور که میدانید توانایی کلی شما در آزمون آیلتس مورد بررسی قرار گرفته میشود. تنها مشکلی که در این ضمینه وجود دارد این است که این رویکرد کارهای زیادی میبرد. در نتیجه شش ماه از نمره ی کلی شما در آزمون آیلتس ممکن است تنها با نصفی امتیاز یا یک نمره افزایش یا ارتقا یابد.

در نگاه اول , ممکن است که روند کلی آن کند پیش برود, اما در اکثر مدارس زبان, دوره های آیلتس در دو سطح (متوسطه/پیشرفته) حدود شش ماه طول میکشد. ممکن است بعضی از دانش آموزان (زبان آموزان) به راحتی به مرحله و سطح های بعدی و بالاتر بروند و در مقابل, بعضی از آنها در آزمون رد شده و مجبورند مراحل و یا سطح های تکراری را بگذرانند. بنا بر همین دلیل است که روند این آموزش تا شش ماه زمان ببرد.

هرچقد که شما بهتر با آزمون آشنایی داشته باشید, شانس بیشتری در گرفتن نتیجه ی مطلوب و ایده عال خواهید داشت.

راه دیگری که برای بهبود و بالا بردن نتیجه ی امتحان در مدت آمادگی برای آزمون وجود دارد, حل کردن تمرینات آزمون است. اگر وظایف معمولی و استاندارد خود را به خوبی انجام دهید میتوانید بلافاصله نتیجه ای مطلوب نیز دریافت کنید. تنها مشکل این است که پس از گذراندن چنین آموزشهایی, مهارتهای اولیه و روند شما را کاهش میدهد.

 آیلتس آزمونی منصفانه و ساده است که دارای چندین رمزو راز است. بنابراین اگر مهارتهای اولیه ( که شامل کنترل زمان و غیره است) را دارید, زمانی را برای انجام دادن یک تست بعد از تستی دیگر به هدر نمیدهید.

شما باید به اندازه ی کافی مهارتها و توانایی های خود را ارزیابی کنید, زیرا اغلب درسهای کاربردی و عملی برای کسانی که در موقعیت وشرایط فرآیند آموزشی قرار نگرفته اند مهم است. بنابراین درک سیستم ارزیابی آزمون در بهبود و بالا بردن نمره و نتیجه ی مطلوب کمک خواهد کرد.

 بعضی از کاندیدها به سرعت نتایج مطلوب و بهتری به دست می آورند زیرا آنها وظایف خود را به خوبی درک کردند و میدانند که چگونه و چطور آن را ارزیابی کنند.

به طور مثال, از آنجایی که شما فرهنگ تحصیلی و آموزشگاهی کاملا متفاوتی دارید, متوجه ی مضمون آزمون کتبی (نوشتاری) نشدید, در نتیجه شما مقاله ی خوبی نوشته اید اما در نظر و دید آزمونگر اینگونه نیست و مقاله ی شما مقاله ی مطلوبی نیست.

همه ی زبان آموزان باید با شرایط لازمه ی بخش و یا قسمت های شفاهی وکتبی آزمون آشنا باشند. به ویژه لازم است به کسانی که نمرات آنها به طور قابل توجهی پایین تر از بقیه است توجه داده شود. زیرا در اغلب این نوع موارد مشکل از دانش و آموخته های آنها نیست, بلکه در روش سازمان دهی اطلاعات آنها است.

 

عوامل شخصی نیز میتواند در روند پیشرفت تاثیر بگذارند

تعدادی از عوامل شخصی هستند که میتواند در روند سرعت پیشرفت شما تاثیرگذار باشند. که این عوامل شامل :

. زبان بومی ( زبان رسمی یا زبان مادری)

. توانایی یادگیری زبان های خارجه

. اغلب چگونه به زبان انگلیسی صحبت میکنید؟

. تحصیلات و آموزش عمومی

. سطح دانش شما در دستور زبان/لغات واژه ها

. حضور معلم (استاد) ,مشوق و انگیزه ی کافی

 

 برای دانستن اطلاعات بیشتر با جزئیات درباره ی آزمون های آیلتس, میتوانید به کلاسهای آموزش خصوصی آیلتس مراجعه کرده و از اساتید باتجربه مشورت و راهنمایی بگیرید.

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس