5 راه برای ارتقا نمره Speaking آزمون آیلتس

5 راه آسان برای بهبود نمره ی صحبت کردن آزمون آیلتس

 

قسمت صحبت کردن آزمون آیلتس برای بسیاری از زبان آموزان ترسناک است. اما انگلیسی صحبت کردن خارج از آزمون هم به همان نسبت میتواند ترسناک باشد.

در اینجا پنج نکته از صحبت کردن در آزمون برای شما قرار دادیم, که به شما کمک میکند احساس راحت تری در هنگام آزمون داشته باشید و البته که نمره ی 7 و یا حتی بالا تر از آن را در این قسمت از آزمون آیلتس به دست آورید.

قبل از اینکه آن پنج نکته ی اصلی را بخوانید, بدانید که آزمونگر بر اساس این چهار مورد به شما نمره خواهد داد :

- روان و سلیس و واضح صحبت کردن

- دستورزبان

- دامنه ی لغات

- تلفظات

 

  1. لبخند بزنید و خودتان باشید

در روز آزمون, یکی از دلایلی که بیشتر زبان آموزان نمره ی خود را خراب میکنند, استرس داشتن و مضطرب بودن است. زمانی که زبان آموزان مضطرب باشند و استرس داشته باشند, مانند یک ربات صحبت خواهند کرد. و نتیجه ی آن نمره ی 5 برای تلفظات میشود.

اگر برای تلفظات نمره ی 7 و یا بالاتر از آن میخواهید, لبخند بزنید و از احساساتتان در صحبت کردن استفاده کنید.

دخیل دادن احساسات در صدای شما, در بالا و پایین آوردن تن صدای شما کمک خواهد کرد. که به آن زیر و بم صدا میگویند . همچنین به شما در تاکید کردن , کلمات و اطلاعات پر اهمیت کمک خواهد کرد.

این چیزی است که آزمونگر از شما میخواهد بشنود.

همچنین زمانی که شما لبخند میزنید, شما آرامش خواهید داشت و این در آرام بودن آزمونگر نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 

  1. بدانید که آزمونگر از شما چه میخواهد

یکی از دلایلی که میتوانید در این آزمون و یا هر آزمون دیگری خوب پیش بروید این است که بدانید که آزمون چه چیزی را امتحان میگیرد و اینکه بدانید آزمونگر بر چه اساسی نمره میدهد.

همچنین یک معلم , استاد و یا برداشتن یک دوره کلاس تخصصی در این زمینه میتواند به شما کمک کند که آزمونگر دقیقا از شما چه میخواهد و اینکه چگونه میتوانید با توجه به راهنمایی ها خود را به معیار بالا 7 و یا بیشتر برسانید.

برای آنکه در آزمون آیلتس خوب پیش بروید, باید سطح انگلیسی بالایی داشته باشید, همچنین باید بدانید که آزمونگر در آزمون صحبت کردن چه میخواهد از شما بشنود.

 

  1. از لغات و واژه های جالب استفاده کنید

اگر نمره ی 7 و یا بالاتر از آن برای دانش لغات خود در آزمون میخواهید, باید بتوانید از واژه ها و اصطلاحات جالبی استفاده کنید.

 ترجیحآ آزمونگر میخواهد از شما لغات و واژه های جدید بشنود تا مطمئن شود که شما تنها کتاب آزمون را مطالعه نکردید.

شما میتوانید در قسمتهای اول و دوم از اصطلاحاتی عامیانه و جدید استفاده کنید. همچنین باید اصطلاحاتی را یاد بگیرید که برای استفاده در بخش های اول و دوم مناسب هستند, اصطلاحاتی که بتواند احساسات شما را در رابطه با موضوعی به منظور برساند. 

اما در بخش سوم از آنجایی که سوالات رسمی هستند, در پاسخ باید از لغات و کلمات سطح بالاتر و رسمی تری استفاده کنید. به طور مثال, وقتی میخواهید درباره ی چیزی نظر دهید, میتوانید از جملات و اصطلاحاتی مانند ( من با این نظریه موافقم که ... و یا صادقانه بخواهم بگویم به طور قطعی باور دارم که ...)

 

  1. از کلمات رابط زیادی استفاده کنید

برای آنکه نمره ی 7 و یا بالاتر از آن را در سلیس و روان و واضح صحبت کردن به دست آورید, شما باید از کلمات رابط متنوعی استفاده کنید.

در بخش های اول و دوم از کلمات رایج تری مانند ( و , همچنین , همانطور ) استفاده کنید.

اگر در پاسخ بخش دوم میتوانید یک داستان کوتاه تعریف کنید, از کلمات زمانی مانند ( بعد , مدام , بعد از آن , قبل از آن و در آخر ) استفاده کنید.

در بخش سوم, شما باید سعی کنید تا بتوانید از کلمات رابط سطح بالاتر و تاثیرگذارتری مانند ( سپس , در نتیجه , بعلاوه , گذشته از این ) استفاده کنید.

استفاده از کلمات رابط و اصطلاح های متنوع علاوه بر یک نمره بالا برای سلیس و روان و واضح صحبت کردن, نمره ای نیز برای دانش لغات شما خواهد داد.

 

  1. انگلیسی صحبت کردن را تمرین کنید

یک نصیحت منطقی و ساده و در عین حال دشوار ...

همانطور که در بخش های قبل گفته شده, برای آنکه نمره ی 7 و یا بالاتر از آن در تمامی بخشهای آزمون صحبت کردن به دست آورید, باید بدانید که آزمونگر دقیقا از شما چه میخواهد بشنود و بر چه اساسی نمره خواهد داد . در نتیجه شما باید در زبان انگلیسی از سطح بالایی برخوردار باشید.

شما باید به آزمونگر نشان دهید که میتوانید بدون آنکه بین هر کلمه ی خود مکث کنید و یا به لکنت بیوفتید به صحبت کردن خود ادامه دهید.

بنابراین, یک انگلیسی زبان بومی برای بهبود زبان خود در سلیس و روان صحبت کردن پیدا کنید و سوالات ویژه ی آزمون صحبت کردن را تمرین کنید.

 

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, تقویت اسپیکینگ آیلتس, IELTS, آیلتس, IELTS Test, IELTS Score, IELTS Speaking