نکات و ترفند هایی برای آزمون آیلتس

نکات و ترفندهایی برای آزمون آیلتس

اگر زبان انگلیسی, زبان مادری شما نیست و شما میخواهید که در خارج از کشور به زبان دیگری تحصیل کنید, باید یک آزمون رسمی و بین الملی به زبان انگلیسی و یا آزمون آیلتس را بدهید. قوانین و سبک آزمون آیلتس با آزمونهای معمولی مدارس متفاوت است.

بنابراین ما چند نکته از آزمون آیلتس برای شما آماده کرده ایم تا شما را در آمادگی کامل برای آزمون و گرفتن نمره ی دلخواهتان کمک کند. اگر نمیخواهید برای آماده نبودن در آزمون, نمره ی خود را از دست بدهید, دقایقی از وقت خود را برای خواندن این نکات بگذارید و آنها را در خاطر خود بسپارید.

 

نکات آزمون آیلتس قبل از روز آزمون

نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید

در نقاط ضعف خود کار کنید تا مطمئن شوید تاثیر منفی در نمره ی کلی آزمون شما نخواهد گذاشت. به طور مثال, اگر شما در خواندن کند هستید, بر روی قسمت خواندن آزمون آیلتس, بیشتر از نوشتن و گوش کردن و صحبت کردن آزمون تمرین کنید.

یک برنامه ریزی برای مطالعه ی خود داشته باشید

قبل از اینکه مطالعه کردن برای آزمون آیلتس را شروع کنید, یک برنامه ریزی دقیق بر اساس نقاط ضعف و قوت خود درست کنید, تا بر طبق آن مطالعه کنید.

در کلاسها و دوره های آیلتس شرکت کنید

در صورت امکان, در دوره های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید. این دوره ها منابع مطالعاتی در اختیار شما خواهند گذاشت و همچنین نکات و ترفندهایی که لازم است شما بدانید به شما آموزش خواهند داد. اگر به این مراکز آیلتس دسترسی ندارید, میتوانید یک معلم خصوصی بگیرید. یک معلم میتواند به شما در یک برنامه ریزی مؤثر و مطالعه ای دقیق کمک کند.

تا جایی تمرین کنید تا از خودتان مطمن شوید

در بالا بردن اعتماد به نفس خود تمرین کنید. برای آزمون صحبت کردن, با یک دوست انگلیسی زبان صحبت کردن را تمرین کنید. زمانی که روزنامه میخوانید, بررسی کلی و روزنامه واری خواندن را به قصد درک و فهمیدن موضوع اصلی متن, برای قسمت خواندن آزمون تمرین کنید و برای قسمت گوش کردن آزمون آیلتس, هر شب فیلم هایی به زبان انگلیسی نگاه کنید و خودتان را با اخبارهای انگلیسی زبان و آهنگهای انگلیسی محاصره کنید.

در فشار محدود زمانی, تمرین کنید

درست مانند روز آزمون, خودتان را در قاب زمانی دو ساعت و 45 دقیقه امتحان کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا بدانید دادن آزمونهای خواندن, نوشتن و گوش کردن به صورت پشت هم و متوالی چه احساسی خواهد داشت. هر چقدر که بر طبق مدت زمان محدود تمرین کنید, بهتر میتوانید در روز آزمون زمان خود را مدیریت کنید.

وبسایتهای رسمی آزمون آیلتس را بررسی کنید

وبسایت رسمی آزمون آیلتس یکی از بهترین منابع اطلاعاتی برای کاندیدهای آزمون آیلتس است. شما میتوانید درباره ی قوانین و مقررات آزمون آیلتس بیشتر بدانید, با نمونه فرم آزمون و سوالات آشنا شوید, نکات مفید و کاربردی بیشتری پیدا کنید و همچنین به منابع مطالعه ی مؤثری مانند کتابها , آزمونهای تمرینی و ویدیوهای بیشتری در این نوع سایتها دسترسی داشته باشید.

 

لوکیشن و مکان دقیق آزمون را بررسی کنید

برای اینکه در روز آزمون, به موقع سر جلسه ی آزمون برسید, مطمئن شوید که آدرس و محل دقیق آزمون را به خوبی میشناسید و راه رسیدن به آن را بلد هستید.

 

نکات آزمون آیلتس در روز آزمون

مطمئن شوید که شب قبل از آزمون به خوبی استراحت کرده اید, زیرا خستگی میتواند مستقیما بر روی توانایی شما در تمرکز داشتن تاثیر بگذارد. حتما صبحانه خود را میل کنید, زیرا مغز شما وقتی که احساس گشنگی داشته باشید به خوبی عمل نخواهد کرد. لباسهای راحت و مناسب بپوشید که حواس شما را از تمرکز کردن بر آزمون پرت نکند و با خودتان این احتمال را بدهید که فضای آزمون ممکن است سرد و یا گرم باشد.

به املا و علامتهای نشانه گذاری نوشته خود توجه کنید

املای درست کلمات و نشانه گذاری ها در طول آزمون آیلتس اهمیت بسیاری دارد و شما برای املای غلط و یا استفاده از نشانه گذاری های اشتباه در پاسخهایتان, نمره از دست خواهید داد.

به محدود کلمات تعیین شده توجه کنید

به خاطر داشته باشید که اگر از حد کلمات تعیین شده گذر کنید, نمره از دست خواهید داد. بنابراین توجه کنید تا پاسخ ها کجا باید قرار

 بگیرند و "بیشتر از سه کلمه نشوند". همچنین در تکالیف آزمون نوشتن, که حد کلمات تعین شده 150-250 کلمه است.