بهترین منابع مطالعه آزمون آیلتس

از کجا میتوان بهترین منابع مطالع آزمون آیلتس را پیدا کرد ؟

نمونه منابعی برای آزمون خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening)

اول از همه, تمام وقت و زمان خود را صرف گوش کردن و خواندن آزمونهای آیلتس نکنید. آنها کسل کننده هستند و باعث میشوند که شما خیلی زود از آنها زده و خسته شوید. شما باید آزمونهای آیلتس را تمرین کنید, اما این تنها 10-20% ازآمادگی شما را در قسمتهای خواندن و گوش کردن شامل میشود.

بقیه ی 80-90% آن باید صرف گوش کردن و خواندن چیزی باشد که برای شما جالب و یا حتی جذاب است.

به عنوان مثال,اگر از خواندن کتابهای هری پاتر لذت میبرید, بخوانید, اگر سری سریال گیف آف تِرونز را دوست دارین, نگاه کنید و به آن گوش بدهید.

کارتون و یا انیمیشن ها را ترجیح میدهید؟ آنها هم مفید هستند.

دیدن و گوش کردن و خواندن هر چیزی که به زبان انگلیسی باشد و شما از آن لذت میبرید مفید است .

گوگل میتواند به شما در پیدا کردن منابع و مطالبی که ممکن است خوشتان بیاید کمک کند, با این حال چند مورد از چیزهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی مفید و کابردی است به شما معرفی کردیم :

 

پادکست ها

پادکست ها و یا در واقع نت کست ها, سری ای از فایلهای صوتی و فایلهای ویدیویی دیجیتالی است که یک کاربر میتواند آن را در تلفن همراه خود دانلود کند و به آن گوش بدهد.

پادکستهای زیادی وجود دارد که تنها لازم است شما بگردید و آن چزی را که دوست دارید پیدا کنید. هنگامی که شما پادکست مورد علاقه ی خودتان را پیدا کردید, میتوانید در هر کجا و در هر زمانی که خواستید به آن گوش بدهید. همچنین این پادکست ها تمرین خوبی برای گوش کردن اُکتیو(مؤثر)است, زیرا شما میتوانید هر وقت که خواستید آن را متوقف کنید و یا بارها و بارها به آنها گوش کنید.

یوتیوب

درست مانند پادکست ها که جایگزین رادیو ها شدند, یوتیوب هم جایگزین تلویزیون شده است. میلیونها کانال و ویدیوهای مختلف در یوتیوب وجود دارد, بنابراین تنها کاری که لازم است انجام دهید, این است که به دنبال ویدیوی مورد نظر خود بگیردید و آن را پیدا کنید.

تد تالک

خلاصه مطلب های کوتاهی درباره ی موضوعات مختلف و جالب وجود دارد. از شانس خوب, اغلب موضوعات این مطالب, شامل موضوعاتی است که مثال آن را شما در آزمون نوشتن و صحبت کردن آیلتس خواهید دید. این موضوعات همچنین برای ایده گرفتن و لغات, کابردی و مفید است.

کتابهای صوتی

کتابهای صوتی زیادی به صورت آنلاین در اینترنت موجود است.

همچنین شما میتوانید با نصب کردن برنامه ی کیندِل در هردستگاه و یا تلفن همراه خود, به ملیونها کتابهای رایگان دسترسی داشته باشید. کتابهای دیگری هم وجود دارد که شما باید برای آنها هزینه ای پرداخت کنید تا در درسترس قرار بگیرند اما هزینه ی آنها زیاد نیست.

کتابفروشی های محل شما

بیشتر کتابفروشی هایی که در دنیا وجود دارند نیز دارای بخشی هستند که مخصوص کتابهای انگلیسی است. شما میتوانید با رفتن کتابفروشی هایی که در محل شما و در دسترس شما هستند قسمتهای کتابهای انگلیسی این کتابفروشی ها را نیز بررسی کنید.

 

برای چه مدت زمان باید تمرین کنیم ؟

پاسخ به این سوال برای هر نفرمتفاوت است زیرا همه ی ما برنامه های مشخص شده ی خود را داریم. به عنوان مثال, یک دانش آموز با زمان آزاد که درگیرو مشغله ی فکری و کاری خاصی ندارد, مطمئنآ زمان آزاد بیشتری برای تمرین کردن دارد, تا یک شخصی که خانواده ی جدا و مشغله ی فکری و کاری خود را دارد.

پاسخ کوتاه برای این سوال این است  تا جایی که میتوانید تمرین کنید.

بسیاری از مردم میگویند که آنها زمانی برای تمرین کردن ندارند, اما در طول روز فرصت های زیادی برای آنها پیش می آید. به طور مثال, شما میتوانید زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید, و یا در طول مسیر به محل کارتان, زمانی که ورزش میکنیدو یا در ساعت نهاری و وقت استراحت خود,  در طول مسیرتان از مدرسه به خانه و یا قبل از اینکه بخوابید و در خیلی دیگر از موقعیت ها و فرصتهایی که برای شما پیش می آید, به رادیو, موسیقی و یا اخباری به زبان انگلیسی گوش کنید و یا کتابی به زبان انگلیسی بخوانید.

چیزی که شما باید در خاطر بسپارید این است که هر روز , حتی کمی تمرین هم میتواند مؤثرتر از این باشد تا همه چیز را به روز اخر امتحان موکول کنید.

 

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, آیلتس, IELTS Test