چگونه برای آزمون IELTS آماده شویم ؟

 

 نکاتی که در مدتی کوتاه شما را با آنچه که در آزمون و در انتظار شما است آماده خواهد کرد 

شما به زودی آزمون آیلتس خواهید داشت و به دنبال راه حل ها و نکاتی میگردید که بتواند در مدت زمان کوتاهی که قبل از آزمون دارید, خودتان را برای رو به رو شدن با آزمون آماده کنید. این شش نکته توسط شخصی که در طی سالهای زیادی به عنوان یک آزمونگر, آموزش دیده به دست آمده.

  1. شما به مدت شصت دقیقه فرصت دارید تا به چهل سوال کلی آزمون پاسخ دهید. این به معنا است که شما 90 ثانیه زمان برای پاسخ دادن به هر یک از سوال ها دارید, جدا از فرصتی که برای خواندن به شما داده میشود. بنابراین شما نباید زمانی را برای سوالی که پاسخ آن را نمیدانید به هدر بدهید. وقت خود را صرف فکر کردن و تمرکز در سوالاتی که پاسخ آن را نمیدانید نکنید, از آنها رد شوید و به سراغ سوال بعدی بروید. زیرا در پایان آن بخش از آزمون اگر وقت اضافی آوردید میتوانید دوباره به آنها برگردید و بیشتر روی آنها وقت بگذارید. اما در مرحله ی اول وقت خود را بر روی سوالاتی که نمیدانید به هدر ندهید.
  2. 2. اغلب سوالات مانند پاسخ ها به ترتیب در متن قرار دارند, این بدین معنا است که پاسخ به سوال اول را زودتر از پاسخ به سوال دوم در متن پیدا خواهید کرد. این را زمانی که به دنبال پاسخ سوالات در متن میگردید به خاطر بسپارید.
  3. متنهای قسمت آزمون خواندن عمومآ به مراتب سخت تر خواهند شد. به این معنا که به ترتیب متن اول آسان و دومی کمی سخت تر از آن و سومی سخت تر از بعدی خواهد بود. این مورد در رابطه با سوالات هم صدق میکند. بنابراین اگر با متن و سوالی دشوار و سخت رو به رو شدید, وحشت نکنید- در واقع بایدبه همین گونه باشد – این درست طریقه ی سنجش و ارزیابی آزمون آیلتس است.
  4. بنابراین, همانطور که در نکته ی سوم گفته شد, بر طبق آن روش, سوالات اولیه را برای راحت تر به دست آوردن نمره پاسخ دهید تا اعتماد به نفس خودتان را در پاسخ دادن و ادامه ی آزمون نیز بالا ببرید.
  5. به دلیل آنکه اغلب, سوالات در اطلاعات موجود در متن ارائه شده است, لازم است تا شما مفهوم کلی متن را دریابید نه معانی تک تک کلمات آن را. بنابراین با جستجو کردن معنی تک تک کلماتی که در متن وجود دارد وقت خود را به هدر ندهید.
  6. برخی از کاندیدها ترجیح میدهند که قبل از خواندن متن, سوالات را بخوانند و برخی دیگر اول متن را میخوانند و سپس به سوالات نگاهی می اندازند. شما میتوانید هر دو روش را امتحان کنید تا ببینید کدام روش برای شما راحت تر است و نتیجه خوبی خواهد داشت.

 

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, آیلتس, IELTS Test