فکت هایی از آزمون گفتاری (Speaking) آیلتس

حقیقت هایی از قسمت صحبت کردن آزمون آیلتس

مطالب و مقاله های زیادی در رابطه با آزمون صحبت کردن آیلتس در وبسایت ها , بلاگ ها و غیره در اینترنت وجود دارد, اما بیشتر این مطالبی که در دسترس هستند یا کامل نیستند و یا اشتباه هستند.

برای کمک به شما ما برخی از این نکات رایج را به صورت لیستی از درست و غلط بودن آنها برای شما جمع آوری کرده ایم :

 

 

  1. آزمون صحبت کردن آیلتس بین یازده تا چهارده دقیقه زمان میبرد.

این نکته صحیح است. مدت زمان آزمون حدودأ بین این زمان ها ( ده – چهارده دقیقه) محدود شده است, بنابراین اگر در پاسخ آخر, آزمونگر شما را از حرف زدن متوقف کرد شوکه نشوید.

  1. آزمون صحبت کردن آیلتس دارای سه بخش است.

این هم صحیح است. در قسمت اول, آزمونگر از شما سوالهای رایج و عمومی در مورد خودتان مانند ( موقعیت تحصیلی و یا شغلی شما, خانواده و علایق شما) میپرسد. در قسمت دوم, شما باید به مدت دو دقیقه در رابطه با موضوعی که آزمونگر به شما میدهد صحبت کنید. در قسمت سوم, آزمونگر از شما سوال های عمیق تری در رابطه با موضوعی که بر روی کارتی که به شما داده شده وجود دارد, میپرسد که نیاز به توضیح و توصیف بیشتری است, سوال خواهد کرد.

  1. در بخش دوم, مشکلی ندارد که پس از یک دقیقه صحبت خود را متوقف کنید.

خیر. این نکته حقیقت ندارد. در واقع قسمت و بخش مهمی از آزمون صحبت کردن برای ارزیابی و سنجش میزان توانایی شما در روان و واضح صحبت کردن شما است, بنابراین نیاز است تا شما به مدت دو دقیقه کامل در رابطه با موضوعی که آزمونگر به شما میدهد, و یا از شما خواسته است, بدون هیچ گونه توقفی صحبت کنید.

  1. در بخش دوم آزمون صحبت کردن آیلتس, موضوع موجود بر روی کارتی که به شما داده میشود دارای چهار نکته است که باید درباره ی آن صحبت کنید.

این نکته هم صحیح نمیباشد. نکاتی که بر روی کارت مورد نظر وجود دارد برای کمک و راهنمایی شما است, اما لازم نیست که صحبتهای شما , تمام چیزهایی که بر روی کارت وجود دارد بپوشاند. تا زمانی که صحبتهای شما در رابطه با موضوعی که بر روی کارت است, باشد مشکلی ندارد.

  1. آزمونگر در هنگامی که شما درباره ی موضوع موجود بر روی کارت صحبت میکنید, کارت را از شما پس میگیرد.

این نکته نیز کاملا اشتباه می باشد. آزمونگر تنها زمانی که شما صحبتهایتان را در بخش و قسمت دوم تمام کردید کارت را از شما پس میگیرد , نه در هنگام صحبت کردن شما.

  1. برای بخش اول باید پاسخ های کوتاه بدهید.

اشتباه است. شما باید در طی آزمون صحبت کردن آیلتس پاسخ های خود را طولانی تر کنید و بیشتر صحبت کنید. در صورتی که آزمونگر به اندازه ی کافی و مورد نظر شنیده باشد, شما را با پرسیدن سوال بعدی متوقف خواهد کرد. در هر صورت شما نباید به هیچ وجه پاسخ های کوتاه ارائه دهید.

 

اینها نکات کوتاه و رایجی بودند که اغلب زبان آموزان به اشتباه در وبسایتهای مختلف خواندن و با تکیه بر این اطلاعات غلط, دچار اشتباهات زیادی در آزمون خود شدند. 

یک استاد زبان آیلتس میتواند به شما کمک کند تا این گونه اشتباهات خود را که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از آزمون است بر طرف کنید. آنها به شما کمک خواهند کرد تا اطلاعات بیشتری از نحوه ی چگونگی رو به رو شدن با سوالاتی که آزمونگر ها در آزمون صحبت کردن میپرسند کسب کنید, همچنین نمونه پاسخ هایی که به آن سوالات آزمونگر ها باید بدهید را بدانید. 

ما در سرتاسر جهان و در اطراف خود مراکز و دروه های آموزشی زیادی داریم که شما میتوانید با گذراندن دوره های آن از راهنمایی و مشاوره های این اساتید بهره مند شوید.

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, آیلتس, IELTS Test