روش ارتقاء نمره در Listening آزمون آیلتس

چگونه نمره Listening (شنیداری) خود را در آزمون آیلتس افزایش دهیم؟

گوش کردن (Listening) یکی از مهارت هایی است که می توان گفت در آزمون آیلتس اهمیت بسیار زیادی دارد و هر کسی در آن به سطح بالایی برسد مجبور است دیگر مهارت های خود را نیز تقویت کند. برای گرفتن نمره دلخواه شما باید هر یک از مهارت هارا به خوبی بدانید و آن ها را با تمام جزئیات در آزمون عملی کنید.

در اینجا به 4 روش برای بالا بردن و ارتقاء نمره آزمون شنیداری (Listening) آیلتس می پردازیم.

1-تنها یکبار گوش کنید.

تنها یکبار برای گوش کردن به فایل های صوتی در آزمون آیلتس فرصت دارید. بسیاری از ما خواستار فرصتی دوباره برای گوش کردن هستیم اما آزمون آیلتس این اجازه را به نخواهد داد, زیرا فایل های صوتی آزمون گوش کردن (Listening) تنها یک بار برای شما پخش خواهد شد.

ما برای شما در اینجا چند نکته از چگونه با یک بار گوش کردن به بهترین نحو از شنیدن و خافظه ی خود استفاده کنید, مطرح خواهیم کرد.

وقتی با نمونه فایل های صوتی آزمون گوش کردن (Listening) آیلتس تمرین می کنید, سعی کنید تا خود را با این مورد محدود کنید و تنها یکبار به آنها گوش کنید. سپس تلاش کنید تا نقاط ضعف خود را در این قسمت از آزمون شناسایی کرده و برای بهبود و تقویت آن ها بکوشید. در برگه مربوط به سوالات زیر کلمات کلیدی خط بکشید و آماده باشید تا عین همان کلمات یا مترادف آن ها را از فایل های صوتی بشنوید. انواع مختلف موقعیت هایی که از فایل های صوتی آزمون خواهید شنید, مانند (سخنرانی ها, مکالمات و...) را تمرین کنید.

2- از قلب خود پیروی کنید.

وقتی تمرین می کنید موضوعات جالب را برای خود انتخاب کنید, آن هایی که تمایل بیشتری به شنیدنشان دارید مثلا اگر به تنیس علاقه دارید به موضاعاتی که راجع به تنیس گفته شده است یا گوش دهید ویا اگر به تاریخ روم علاقه دارید به داستان هایی در مورد امپراطوری روم گوش کنید و یا هر چیز دیگری که اشتیایق بیشتری برای شنیدن آن ها دارید. این کار انگیزه شما را برای شنیدن بالا می برد و باعث میشوند که شما با علاقه و دقت بیشتری به آنها گوش کنید. پس به طور مداورم تمرین کنید و این را به عنوان یک استراتژی برای خود در نظر بگیرید.

3- مترادف ها

آیا تا به حال در کلاس های مخصوص آیلتس شرکت کرده اید؟ اگر شرکت کرده بوده باشید, پس حتما می دانید که مترادف ها در تمامی قسمت های آزمون آیلتس اهمیت دارد, در امتحان صحبت کردن (Speaking) و نوشتاری (Writing) آیلتس باید نشان دهید که چگونگی استفاده از مترادف ها را میدانید. در امتحان گوش کردن (Listening) و خواندن (Reading) در بسیاری از سوالات از مترادف ها استفاده می شود پس باید تمرکز و حافظه ی بالایی برای به خاطر آوردن مترادف ها داشته باشید.

4- به لیسنینگ واقعی گوش کنید.

انگلیسی فقط یک امتحان نیست بلکه یک زبان است. آزمون آیلتس دانش و مهارت شما را در زبان انگلیسی مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد, بنابراین, یکی از بهترین روش و متود های یاد گیری خوب زبان و عملکرد عالی در آزمون آیلتس این است که از زبان انگلیسی در زندگی واقعی و روزمره خود استفاده کنید. هر روزی که شما مکالمه ای نداشته باشید یک موقعیت مناسب را از دست می دهید, پس شانس بعدی که دارید این است که به زبان انگلیسی صحبت کنید, بنویسید, گوش بدهید و گفت و گو کنید.

برای آنکه تمام نکات مهم در تمامی قسمتهای آزمون آیلتس را به خوبی یاد بگیرید و بدانید که از آن ها کجا و چه زمانی استفاده کنید بهتر است که به کلاس های آموزشی مخصوص آیلتس مراجع کنید

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, IELTS, IELTS Test