نکات writing آزمون آیلتس

 

تمرین آزمون نوشتاری (Writing) آیلتس :

راهنمای گام به گام

 

گام اول

نمونه سوالاتی واقعی از آزمون نوشتاری (writing) آیلتس پیدا کنید. از سوالات تقلبی استفاده نکنید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر از این نوع از سوالات استفاده کنید, ممکن است برداشت اشتباهی از چگونگی آزمون اصلی برای شما به وجود آورد. تصور کنید که برای امتحان آموزش رانندگی به جای ماشین, در یک تراکتور تمرین کنید.

 • چگونه می شود یک سوال تقلبی را تشخیص داد؟ به طور اساسی اگر سوالات و تمارین از یکی از منابع رسمی نام برده شده ی زیر نباشند, به طور قطع تقلبی و یا جعلی هستند.
 • English Cambrige (کتابها و یا به صورت آنلاین)
 • آیلتس رسمی
 • The British Council
 • IDP

 

هزاران سایت با نام های دیگر نیز وجود دارد که ادعا دارند دارای نمونه سوالات اصلی هستند, اما 90% آنها نامعتبر هستند. بنابراین حواس خود را جمع کنید و یکی از معتبر ترین های آن استفاده کنید.

 

گام دوم

یک آزمون بر طبق شرایط و موقعیت آزمون اصلی انجام دهید.

این کار به شما کمک خواهد کرد که سطح کنونی خود را مشخص کرده و همچنین به معلم و یا استاد شما این اجازه را میدهد که مشکل اصلی, نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی کند و به شما راه حلهایی برای پیشرفت و بهبود در نقاط ضعفتان خواهند داد.

 

گام سوم

یک معلم یا استاد در این زمینه پیدا کنید. مواظب باشید. تنها به دلیل آنکه شخصی خود را معلم و یا یک آزمونگر خطاب میکند, به این معنا نیست که آنها واقعا حرفه ای هستند.

کارشناس و یا معلم شما باید :

 • اگر به صورت انلاین باشند, باید دارای مدارک زیادی برای اثبات باشند, به عنوان مثال دارای یک پیج فیس بوک با تعداد زیادی دنبال کننده و بسیاری از فعالیت های مهم و مربوطه در صفحه ی شخصی خود.
 • به عنوان یک استاد و یا معلم انها باید برای یک مدرسه و یا مراکز آموزشی معتبر کار کرده بوده باشند و اطلاعات زیادی در رابطه با آزمون و از آزمون اصلی داشته باشند. آنها باید به مطالب زیادی صورت انلاین دسترسی داشته باشند که بتوانند آن مطالب را در اختیار شما قرار دهند. اگر هیچ یک از این ها را نداشتند این میتواند یک هشدار برای شما باشد که شخص مناسبی را به عنوان مشاور و معلم خود انتخاب نکرده اید.
 • به طور بالایی پیشنهاد شده باشد. او باید توسط شخصی که شما او را قبول دارید و میدانید خوب است پیشنهاد شده باشد, اگر اینطور نبود, آنها باید از شاگرهای قبلی خود بازده های مثبتی داشته باشند.
 • اطلاعاتی کافی برای شما فراهم کنند. اگر آنها شما را تنها با چند کلمه ای پر کنند, پس شما تنها دارید زمان و پول خود را به هدر میدهید.
 • به تمامی سوالات شما پاسخگو باشند. چنانچه هر گونه سوالی در رابطه با روش تدریس آنها و یا بازدهی خود داشتید, آنها باید به روش کاملا حرفه ای پاسخگوی تمامی سوالات شما باشند.
 • انها باید قادر به اشتراک گذاری منابعی رایگان برای کمک به بهبود و پیشرفت شما در نوشتن باشند.

 

داشتن تمامی مشخصاتی که در بالا برای شما گفته شد, میتواند به شما نشان دهد که شخص قابل اطمینانی را برای کمک و راهنمایی خود انتخاب کرده اید. اما متاسفانه, اشخاص فرصت طلبی هم نیز وجود دارند پس مراقب باشید.

 

گام چهارم

مروری بر بازده ها

کارشناس و معلم شما باید تمامی اشکالات شما را در زبان برطرف کرده و بازدهی مناسب و با جزئیات برای تمامی قسمت های پاسخ شما بدهند.

آنها باید به طور دقیق به شما بگویند چرا آن نمره ای که دریافت کردید را به شما دادند. همچنین آنها باید قادر به بیان کردن این باشند که به شما بگویند شما بر روی کدام مهارت, نیاز به تمرین و کار کردن بیشتر دارید.

و شما باید این اطلاعات را دریافت کرده و تمامی اون نقاط ضعف خود را به نقاط قوت خود تغییر دهید.

 

گام پنجم

پس از آنکه شما بر روی نقاط ضعف خود کار کردید, یک آزمون نوشتاری (writing) دیگر بر طبق شرایط و موقعیت آزمون اصلی انجام دهید. معلم شما قادر خواهد بود تا روند پیشرفت و بهبود شما را بهتر متوجه شود و به شما بگوید.

هدف در اینجا این است که تمرکز شما را تنها بر محدوده ی اشکالات شما قرار خواهند داد.

 

گام های بعدی

پس از چند بار تکرار کردن این تکنیک های تمرین برای آزمون نوشتاری (Writing) آیلتس, شما قادر خواهید بود تا تمامی نقاط ضعف خود را بهبود بخشیده و به نقاط قوت خود تغییر دهید.

کلید موفقیت این است که زودتر از این نکات پیروی و تمرین کنید تا یک نویسنده خوب شوید.

 

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, IELTS Test, IELTS Writing