آزمون آیلتس General

آیلتس  General (عمومی)

آزمون آیلتس جنرال و یا عمومی نوعی دیگر از آزمون آیلتس است که در سراسر دنیا و برای سنجش مهارت های مکالمه ای روز مره ی کسانی که قصد مهاجرت برای تحصیل و یا کار را دارند طراحی شده است. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید که به کشور هایی مانند استرالیا ,کانادا,انگلستان ودر کل به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنید آزمون جنرال (عمومی) آیلتس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

این آزمون هم نیز مانند آزمون های دیگر و یا نوع آکادمیک آن, شامل چهار مهارت اصلی یعنی شنیداری (Listening),خواندن (Reading), نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) است.

تفاوت آن با آزمون آکادمیک در نوع تکالیف دو بخش نوشتاری و خواندن است. و همچنین آیلتس آکادمیک برای ارزیابی دانش زبان انگلیسی مورد استفاده در محیط های آکادمیک و تحصیلی است اما آیلتس جنرال و یا عمومی برای ارزیابی دانش زبان در محیط های عمومی است.

بنابراین همانطور که در پست قبلی گفته شد, آیلتس آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در کشوری انگلیسی زبان را دارند انتخابی درست و آیلتس جنرال برای افرادی که قصد مهاجرت برای تحصیل و یا کار دارند گزینه ای مناسب خواهد بود.

 

قسمت اول :Listening  (شنیداری)

در روز آزمون اولین مهارت مورد سنجش, مهارت شنیداری (listening) است. قبل از پخش فایل صوتی شما این فرصت را دارید تا با مطالعه سوالات آمادگی بیشتری برای پاسخگویی داشته باشید و بدانید در هنگام گوش کردن باید به دنبال چه نکاتی با دقت بیشتری گوش کنید.

سوالات مطرح شده از فایل های صوتی می تواند به صورت چهار گزینه ای, تطبیق دادن, نام گذاری نقشه و نمودار, پر کردن جای خالی, کامل کردن جمله, جدول و یا پاسخ کوتاه به یک سوال باشد.

در این قسمت از آزمون 30 دقیقه زمان برای پاسخ دهی به سوالات به علاوه 10 دقیقه برای منتقل کردن پاسخ های خود به برگه ی پاسخنامه اصلی آزمون فرصت خواهید داشت.

 

قسمت دوم :Reading  (خواندن)

خواندن (Reading) دومین مهارتی است که در آزمون آیلتس مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. این بخش دارای سه یا چهار متن میباشد که متن ها به مراتب سخت و دشوار خواهد شد. تعداد کل سوالات این قسمت از آزمون 40 عدد می باشد که داوطلبان باید در مدت 60 دقیقه فرصت دارند تا به آن ها پاسخ دهند.

سوالات مطرح شده در این قسمت نیز می تواند به صورت چهار گزینه ای, تطبیق دادن, نام گذاری نقشه و نمودار, پر کردن جای خالی, کامل کردن جمله, جدول و یا پاسخ کوتاه به یک سوال باشد.

در این قسمت 3 متن وجود خواهد داشت که عبارتند از :

قسمت اول : شامل دو تا متن کوتاه است که باهم مرتبط هستند و شامل یک موضوع رایج و روزمره است.

قسمت دوم: شامل دو متن در رابطه با مسائل و موقعیت کاری است.

قسمت سوم: شامل یک متن طولانی و دشوار در رابطه با یک موضوع عمومی و رایج است.

متن هایی که در این قسمت وجود دارند متغیر هستند و از اعلامیه ها ,تبلیغات ,کتاب ها ,مجلات و... جمع آوری شده اند.

 

قسمت سوم : قسمت Writing (نوشتاری)

سومین مهارت مورد ارزیابی در آیلتس, آزمون نوشتاری (Writing) است. بخش رایتینگ آیلتس جنرال سبکی عمومی تر و روزمره ای نسبت به رایتینگ آیلتس آکادمیک دارد و شما باید پس از تکمیل یک نمودار یا جدول, توانایی خود را برای ارائه راه حل برای یک مشکل نیز اثبات کنید.

مدت زمانی که برای این قسمت در نظر گرفته شده 60 دقیقه میباشد.

این قسمت از آزمون دو تکلیف برای انجام دادن دارد که باید برای تکلیف اول حداقل 150 کلمه و برای تکلیف دوم 250 کلمه بنویسید.

در تکلیف اول با توجه به موقعیت داده شده باید یک نامه بنویسید که سبک نگارش نامه ممکن است رسمی, نیمه رسمی, شخصی و یا بی طرف باشد و در تکلیف دوم یک مقاله می نویسید که شامل استدلال, نقطه نظر و ...میباشد.

 

قسمت چهارم : قسمت Speaking (گفتاری)

آخرین قسمت از آزمون آیلتس, آزمون صحبت کردن (Speaking) شامل مکالمه و گفتوگویی رو در رو با یک آزمونگر است که برای سنجش و ارزیابی مهارت شما در معرفی کردن خودتان و صحبت درباره ی تحصیلات, شغل و ... هر آنچه که مربوط به شما است در نظر گرفته شده است.

3 نوع سوال متفاوت با هدف آنکه توانایی شما را در گفت و گو کردن انواع متفاوت موضوع های مختلف سنجیده و ارزیابی شود از شما پرسیده میشود تا مهارت های زبانی شما را در موقعیت های رسمی و غیر رسمی به چالش بکشاند.

زمانی که برای این قسمت از آزمون در نظر گرفته شده است 11 تا 14 دقیقه میاشد.

سوالات این قسمت شامل 3 بخش می باشد:

بخش اول: معرفی و مصاحبه (4 تا 5 دقیقه)

در این بخش از شما خواسته می شود تا خود را معرفی کنید و با ارائه کارت شناسایی هویت خود را تایید کنید, سپس به سوالات آزمونگر را در رابطه با سوالاتی شخصی مانند خانه, خانواده, محل کار, دانشگاه, تحصیلات و هر چه که به شما مرتبط است پاسخ دهید.

بخش دوم: در این قسمت توسط آزمونگر به شما یک کارت داده میشود که روی آن یک موضوع و سوالاتی مرتبط با آن موضوع نوشته شده است. یک کاغذ و مداد در اختیار شما قرار میگیرد و سپس به مدت یک دقیقه فرصت دارید که برای صحبت کردن در رابطه با موضوع داده شده برنامه ریزی کرده و در صورت لزوم یادداشت برداری کنید و خود را برای صحبت کردن آماده کنید. پس از اتمام این یک دقیقه] به مدت 1 تا 2 دقیقه به شما زمان داده میشود تا در مورد آن صحبت کنید.

بخش سوم: در این بخش سوالاتی پرسیده می شود که از لحاظ موضوعی به بخش دوم مرتبط است. این سوالات به شما این فرصت را می دهد تا راجع به مسائل و ایده های انتزاعی بحث کنید.

 

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, IELTS Test, IELTS General