درک آزمون IELTS

آزمون آیلتس

اگر میخواهید در ایالات متحده ی آمریکا, ایالات انگلستان, استرالیا و به طور برجسته در دیگر کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانید و یا ادامه تحصیل دهید, لازم است تا به طور حتم, در یک آزمون برای ارزیابی و سنجش مهارت خود در زبان انگلیسی شرکت کنید.

حتی اگر شما استاد زبان هستید و یا در آن ماهر هستید و به زبان انگلیسی فکر می کنید, صحبت می کنید, می خوابید و لغات و واژگان انگلیسی را از بر هستید, اما در کشوری زندگی میکنید که زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی و اصلی آن نمیشناسند, لازم است تا توانایی و مهارت خود را با یکی از آزمون های زبان انگلیسی به اثبات برسانید.

در ذهن خود بسپارید, روان بودن در زبان , یک نمره ی بالا را برای شما تضمین نخواهد کرد. بسیاری از انگلیسی زبانان بومی (کسانی که زبان انگلیسی, زبان اصلی و رسمی آنها است) داشتن لهجه و روان بودن در زبان انگلیسی را یک هدیه خدادادی دانسته و بدون هیچ گونه آمادگی دیگری در آزمون شرکت میکنند و بعد با نتیجه و اجرای نه چندان عالی خود شوکه خواهند شد.

بهترین راه مقابله با نمرات پایین ؟ دانستن و آشنایی با نمونه یک آزمون است. آمادگی درست جدا از نگه داشتن زمان و هزینه اضافی برای شما, شما را از اضطراب و استرس و در نهایت نا امید از نتایج خود دور نگه خواهد داشت.

برای کمک در این راه, مطالعه بین المللی آزمون آیلتس را برای شما رمز گشایی کرده است, معروف ترین آزمون ارزیابی مهارت ها در زبان انگلیسی.

قبل از اینکه ادامه دهیم, این هم باید گفته شود که شما می توانید آزمون هایی دیگری مانند تافل TOFEL ,Advanced  و  یا آزمون های مهارت زبان انگلیسی دیگری که وجود دارد, بدهید. فقط قبل از آنکه در یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی ثبت نام و شرکت کنید, به آئین نامه و مقررات دانشگاه مربوطه ای که برای آن پذیرش می خواهید نگاه کنید تا ببینید چه نوع آزمونی برای ورود می پذیرند.

اگر تصمیم بر ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس را گرفتید, نکات و راهنمایی های آمادگی برای این آزمون مهم و پر اهمیت را بخوانید.

 

درک نمونه آزمون آیلتس

آیلتس دو ورژن مختلف دارد : آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال , بنابرای مطمئن شوید که نمونه ی مناسب آن را انتخاب کرده اید.

اگر برای یک جایگاه تحصیلی بالاتر می خواهید درخواست دهید, باید برای آیلتس آکادمیک ثبت نام کنید, زیرا آیلتس آکادمیک برای دانش آموزان و مقاطع تحصیلی طراحی شده است.

آزمون آیلتس شامل چهار قسمت : گوش کردن (Listening) , خواندن (Reading) , نوشتن (Writing) , صحبت کردن (Speaking) است.

به طور معمول شما چهار قسمتی که در بالا به آن اشاره شد را در یک روز انجام خواهید داد. هر چند که ممکن است از شما خواسته شود تا یک هفته قبل و یا یک هفته بعد از آزمون برای قسمت صحبت کردن (Speaking) آزمون بروید, که بستگی به تنظیمات قرارداد آزمون دارد.

آگاه باشید از آن جایی که آزمون به مدت 2 ساعت و 45 دقیقه زمان می برد, هیچ وقفه زمانی در میان آزمون نخواهید داشت, شما آماده بر سر جلسه امتحان خواهید نشست و برای مدتی طولانی تمرکز بر روی آزمون خود خواهید کرد. زمان شما به این گونه تقسیم شده است :

گوش کردن (Listening) – 30 دقیقه

خواندن (Reading) – 60 دقیقه

نوشتن (Writing) – 60 دقیقه

و صحبت کردن (Speaking) – 11 تا 14 دقیقه

 

انتظار آنکه در قسمت گوش کردن (Listening) آزمون آیلتس, نمونه لهجه هایی مانند لهجه ی استرالیا, نیوزلند, بریتیش و آمریکایی از فایل های صوتی بشنوید, داشته باشید.

برچسب ها: کلاس آیلتس, دوره امادگی آیلتس, IELTS, آیلتس, IELTS Test