آمادگی آزمون PTE جنرال (General)

نکات آمادگی برای آزمون PTE  جنرال (عمومی)

- به موقع و زود بر سر جلسه ی امتحان برسید. اگر عجله کنید بر نحوه ی اجرای شما تاثیر خواهد گذاشت.

- با جملات کامل, حروف بزرگ و توقف کامل بنویسید. شما با گذاشتن علامت های نشان گذاری شده ی بی جا (مانند علامت تعجب) نمره از دست خواهید داد.

- کلمات بسیاری را که می شنوید و یا می خوانید, تکرار نکنید. سعی کنید آنها را توضیح دهید.

- وقتی پاسخ سوالات چند گزینه ای را می زنید از انتخاب پاسخ های خود مطمئن باشید, پاسخ تکالیف چند گزینه ای (خواندن  Reading و گوش کردن Listening ) و هایلایت کردن کلمات اشتباه (در گوش کردن Listening), زیرا شما برای هر پاسخ اشتباه نمره از دست خواهید داد.

نکات آمادگی برای آزمون صحبت کردن (Speaking) PTE

بلند خواندن (Read Aloud) , تکرار کردن جملات  (Repeat Sentence) , توصیف تصویر (Describe Picture) , بازگویی کردن سخنرانی (Re-tell Lecture) , پاسخ دادن به سوالات کوتاه (Answere Short Questions) از نمونه سوالات این قسمت از آزمون است.

- نگران  زمان نباشید. در این قسمت, سیستم رایانه, زمانی که شما بر روی هر کدام از سوالات و یا تکالیف صرف می کنید, کنترل خواهد کرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی Next  کلیک کنید.

- با صدای مناسب و با سرعت عادی (شمرده , واضح و رسا) صحبت کنید. اگر خیلی آرام و یا خیلی تند صحبت کنید, ممکن است بر روی نمره ی شما تاثیر منفی بگذارد.

- اگر اشتباهی انجام دادید, ادامه هید, زمان خود را با درست کردن اشتباه خود به هدر ندهید.

زمان خود را مدیریت کنید.  شما 10 دقیقه برای خلاصه نویسی متن و 20 دقیقه برای نوشتن مقاله فرصت دارید.

 

نکات آمادگی برای قسمت نوشتاری (Writing) آزمون PTE

خلاصه و مختصر نویسی متن (Summarize Written Text) , نوشتن مقاله (Writing Essay) از تکالیف این قسمت از آزمون هستند. 

بیشترین نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کنید, این است که بر اساس تعداد محدود کلمات خواسته شده بنویسید. پاسخ شما برای خلاصه نویسی متن نوشته شده باید یک جمله از 5 تا 75 کلمه باشد و مقاله شما باید 200 تا 300 کلمه باشد.

 

نکات آمادگی برای قسمت خواندن (Reading) آزمون PTE

گزینه های انتخابی- انتخاب یک پاسخ (Multiple Choice- One Answere) ,

گزینه های انتخابی- انتخاب چند پاسخ (Multiple Choice- Multiple Answere) ,

مرتب کردن پاراگراف ها (Re-order Paragraphs) از نمونه سوالات این قسمت هستند.

- زمان خود را مدیریت کنید. شما 32 تا 41 دقیقه برای کامل کردن این قسمت از قسمت های دیگر فرصت دارید, بنابراین مطمئن شوید تا چه مقدار بر روی هر کدام از تکالیف وقت می گذارید.

- به سوالات چند گزینه ای توجه زیادی دهید. ممکن است آسان به نظر برسند اما کمی چالش برانگیز هستند.

 

نکات آمادگی برای قسمت گوش کردن (Listening) آزمون PTE

خلاصه نویسی متن شنیده شده  (Summarize Spoken Text) ,

گزینه های انتخابی- انتخاب پاسخ های متعدد (Multiple Choice – Choose Multiple Answeres) , پر کردن جای خالی با کلمات مناسب (Fill in the Blanks) , هایلایت کردن خلاصه ی درست متن (Highlight Correct Summary) , گزینه های انتخابی- انتخاب یک پاسخ (Multiple Choice- Choose Single Answere) , انتخاب کلمات جا انداخته شده (Select Missing Words) ,هایلایت کردن کلمات نادرست و اشتباه (Highlight Incorect Words) , نوشتن املای درست کلمات (Write From Dictation) از سوالات و تکالیف این قسمت از آزمون هستند.

- در استفاده از تخته های نوت برداری هوشمند, هوشیار باشید. اگر می دانستید که زمان کافی برای وارد کردن پاسخ های یک سری از تکالیف خود از نوت بورد به سیستم را دارید می توانید از آن ها استفاده کنید و یا پاسخ ها را خودتان به طور مستقیم در سیستم تایپ کنید.

- زمان خود را مدیریت کنید. بر روی یک تکلیف وقت و زمان زیادی نگذارید. به خاطر داشته باشید که قسمت گوش کردن (Listening) آزمون, بیشترین تکالیف را برای انجام دادن و گذراندن نسبت به بقیه ی قسمت های آزمون دارد.

 

برچسب ها: آزمونPTE