نکات آزمون IELTS برای دستیابی به موفقیت

نکات  آزمون IELTS  برای دستیابی به موفقیت

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی  که به عنوان IELTS در سراسر جهان شناخته شده است به عنوان محبوب ترین آزمون برای آزمودن مهارت زبان انگلیسی است. میلیون ها نفر از مردم هر ساله آزمون  IELTS را  می گذرانند و متاسفانه بسیاری از آنها نمره قبولی  و دلخواه خود را کسب  نمی کنند.
اما یکی از موارد در میان شرکت کنندگانی که در IELTS موفق شده اند، مشترک و استثنایی است و آن اعتماد به نفس است! اعتماد به نفس کلید کسب موفقیت در این آزمون است. این وبلاگ که یکی از برگزار کنندگان کلاسهای خصوصی آیلتس در تهران هستند و توسط بهترین مدرس آیلتس اداره می شود به شما می گوید که چگونه اعتماد به نفس باعث ایجاد تفاوت می شود.

 


چگونه با اعتماد بنفس در IELTS موفق شویم
اعتماد به نفس خود را در تست speaking   نشان دهید. یکی از راههایی بدست آوردن اعتماد به نفس خود برداشتن کلاس خصوصی آیلتس است که می توانید رو در رو با معلم خصوصی آیلتس صحبت کنید.
IELTS   تاییدی است بر تمام جنبه های مهارت های انگلیسی که شامل تست speaking  هم می شود.
فقط به این فکر کنید که چه اتفاقی ممکن بود بیفتد اگر شما در مصاحبه کاری کاملا مضطرب و با ترس از عدم پذیرش حاضر    می شدید. پس این موضوع باعث می شد که مصاحبه کننده شما مشکلی در فهمیدن شما پیدا کنند و فرض ایشان بر این باشد  که شما قادر به انجام دادن کار به خوبی نیستید.
Essay  خود را آراسته و جذاب بنویسید.


کمبود اعتماد به نفس  در تست speaking مشخص میشود، اما درwriting  راههایی برای پدیدار شدن اعتماد به نفس در نوشتن essay وجود دارد.
نیاز شما نوشتن با اعتماد به نفس کامل  است، از لغات و گرامری که با آن احساس راحتی بیشری دارید، استفاده کنید. شما به انواع مختلفی از واژه ها و ساختارهای گرامری نیاز دارید  ولی بیش از حد از آنها استفاده نکنید. استفاده بیش از حد از کلمات پیچیده ،  مبهوت کننده و ساختار جمله پیچیده منجر به اشتباهات بیشتر می شود پس همیشه جملات را ساده نگه دارید.
به نظر این امر ممکن است  غیر طبیعی بنظر بیاید ولی همه اینها نمره شما را تحت تأثیر قرار می دهند. اما اگر از اصطلاحات و کلماتی استفاده کنید که به خوبی می فهمید و در آن احساس اعتماد به نفس می کنید، هیچ کس نمی تواند مانع موفقیت شما در کسب بالاترین نمره شود.

آرامش را در مدت زمان listening  و writing   حفظ کنید


برای موفقیت، شما باید آرام و با اعتماد به نفس باشید، حتی در مواجهه با خطر  که باعث می شود فرد اعتماد به نفس کمتری داشته باشد و وحشت کند.
شما باید در تمام بخش های آزمون listening  و writing  خونسرد، آرام، و محکم  باشید. اجازه ندهید ترس و وحشت بر شما غلبه کند. و بهتر است در این مورد با معلم خصوصی آیلتس خود بارها تمرین کنید و این به پیشرفت شما کمک شایانی می کند.
نکاتی برای موفقیت در آیلتس
سوالات را متوجه شوید،  بخش ها و audio  را با تدبیر و استراتژی کامل بخوانید. به دنبال واژگان کلیدی بگردید و به آنها گوش کنید. به دنبال بافتی باشید که به شما سرنخ هایی در مورد فهمیدن معنی متن می دهد.  
از تکنیک های حذف بر روی MCQ ها استفاده کنید و زمانی که مجبورید پاسخ های کوتاه خود را بنویسید، منطقی فکر کنید. برای این کار، قبل از اینکه برای جلسه امتحان حاضر شوید، باید خوب تمرین کنید.
یک راه عالی برای آمادگی در آزمون آیلتس استفاده کردن از راهنمایی های یک معلم خصوصی و یا مدرس  آیلتس  با تجربه که در زبان انگلیسی دارای تخصص و مهارت باشد.
حاضر شدن در آزمون آیلتس بعد از آمادگی کافی کلید رسیدن به موفقیت در IELTS است.
آمادگی و موفقیت در آزمون آیلتس چگونه است؟ در  اینجا ما نکات مهم آزمون برای کمک به موفقیت در IELTS را بازگو می کنیم.
در خصوص آمادگی خود واقع بین باشید.
در راهی که خود را برای آن آماده می کنید واقع گرا باشید، خسته کننده اش نکنید و 4 هفته زمان برای خواندن اختصاص دهید.
مقدار زمان خوبی را برای خودتان و این کار در نظر بگیرید، حداقل 4هفته زمان برای مطالعه اختصاص دهید. برای چند روزی، فرمت آزمون را یاد بگیرید. شما با فرمت این تست که به چه قسمتهایی تقسیم می شود شامل چه چیزهایی می شود و جه زمانی به آن باید اختصاص دهید را متوجه خواهید شد.
فرمت آزمون را بشناسید


اگر شما ساختار فرمت تست را بدانید، می توانید آمادگی کافی را برای هر بخش داشته باشید. اینجا به یک نمونه تفکیک شده اشاره می شود:
Listening:
30 دقیقه
4 audio  ضبط شده
40 سئوال

Reading:
60 دقیقه
4 بخش آکادمیک، 3 بخش عمومی
40 سئوال

Writing:
60 دقیقه
Task1: 150 کلمه (حدودا 20 دقیقه)
Letter(عمومی) – توضیح چارت یا نمودار
Task2: 250 کلمه (حدواد 40 دقیقه)
Essay  (عمومی و آکادمیک)

Speaking:
11 تا 14 دقیقه
بخش اول: مصاحبه در خصوص اطلاعات شخصی
بخش دوم: short presentation (2 دقیقه)
بخش سوم: بحت و گفتگو3) موضوعات تمرینی مورد علاقه
مطالعه خود را با مطالعه مقالات انگلیسی یا گوش دادن به کلیپ های ویدئویی به زبان انگلیسی انجام دهید. یک راه عالی برای بهبود مهارت خواندن و گوش دادن و همچنین واژگان.

4) تمرین در مدیریت زمان انجام دهید
مدیریت زمان کلید دیگری برای موفقیت است. هنگامی که بخشی از آزمون را می شناسید و بعد از آن بر روی روش ها تمرین کنید ،می توانید انجام برخی از کارهای زمان بندی شده را انجام دهید.

5) مهارت های اصلی انگلیسی را تمرین کنید
مهارت های writingخود را با نوشتن یک لیست از آنچه شنیده اید یا خوانده اید افزایش دهید. سعی کنید از ایده اصلی آنچه راکه خواندید و یا شنیده اید درک کنید و حداقل سه نکته اصلی را ذکر کنید، نویسنده یا سخنران یا مطلب عمده را ذکر کنید. این باعث می شود تا بتوانید از مهارت های بازنگری، توسعه ی واژگان و توانایی خواندن و گوش دادن به روش منتقدانه  را که از مهارت های ضروری برای موفقیت در IELTS است، کمک بگیرید.
به صورت عملی speaking را تمرین کنید و با دوستان ، همکاران یا معلم خصوصی آیلتس خود در مورد چیزی جالب که شما خوانده و یا شنیده اید، صحبت کنید. فقط به آنها در مورد آن بگویید، برخی از نکات جالب را شرح دهید، و جزئیات اینکه چرا آن خیلی برای شما جذاب است را بگویید. این به شما کمک می کند تا به صورت خود به خود انگلیسی فکر کنید و از لغاتی  که خواندید یا شنیده اید، استفاده کنید. صحبت کردن مکالمه وار  به شما کمک می کند تا ایده های جدیدی بیابید و یافتن و داشتن ایده  برای writing و speaking  در آزمون IELTS الزامی است.
یک معلم می تواند راهنما و پشتیبانی کند و همچنین به شما در پاسخگویی به سوالاتی که در طول مرحله آماده سازی خود دارید، پاسخ دهد. یک معلم خصوصی آیلتس انگلیسی واجد شرایط در نزدیکی محل خود برای دریافت راهنمایی و بازخورد مناسب که قطعا به شما در موفقیت در IELTS کمک خواهد کرد، بیابید.
امیدوارم این وبلاگ به شما در آماده سازی امتحان IELTS کمک کند. برای راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران ما که از بهترین مدرسان آیلتس در تهران هستند در تماس باشید.