6 راه برای آمادگیتان در آزمون IELTS

اگر شما امیدوارید که بتوانید  در یک دانشگاه یا کالج انگلیسی زبان تحصیل کنید ، در یک محیط انگلیسی زبان کار کنید یا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید ، پس  باید آزمون امتحان زبان انگلیسی بین المللی ( امتحان IELTS ) را در نظر داشته باشید . این امتحان به منظور سنجش درک زبان انگلیسی و توانایی شما در ارتباط با مهارت زبان انگلیسی به طور موثر طراحی شده است .

با گذراندن امتحان IELTS ، بسیاری از درب های دیگر موفقیت برای شما باز خواهد شد . به این جهت که بیش از 3 میلیون نفر تنها در سال گذشته امتحان IELTS را گذراندند . اگر شما یکی از کسانی هستید که امید به امتحان دادن و به دست آوردن نمره دلخواه برای تحصیل و یا حرفه ای را دارید ، در اینجا شش راه برای آماده شدن برای کسب موفقیت و به دست آوردن نمره دلخواه  را با شما در میان می گذاریم :

 

  1. مطالعه زبان انگلیسی

به طور طبیعی ، اولین چیزی که باید برای آمادگی امتحان IELTS انجام دهید ، مطالعه انگلیسی است . در حالی که ممکن است راحتر باشد که انگلیسی را به طور آنلاین مطالعه کنید ، پس می توان گفت این یک از راه هایی است که باعث می شود شما        موفق تر عمل کنید . یا اینکه به عنوان مثال ، دانش آموزانی که در یکی از کشورهای انگلیسی زبان تحصیل می کنند ، فرصتی باور نکردنی برای تسلط بر زبان در حالی که در محیط قرار دارند، پیدا می کنند . کسانی که در محیط قرار دارند چیزی فراتر از لغات یاد می گیرند ؛ آنها همچنین یاد می گیرند که چگونه بین مکالمات رسمی و مکالمات غیر رسمی تفاوت قائل شوند . به عنوان مثال ، آنها این مهارت را کسب می کنند که در یک ملاقات رسمی چطور باید صحبت کنند یا وقتی در یک مهمانی کوچک هستند بهتر است از چه کلماتی استفاده کرد و یا چه مکالمه ای با افراد میزبان داشت . در آزمون به عنوان نیاز شما برای نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی ، آنها این فرصت را دارند که به هر دو مورد اشاره شده متمرکز شوند و بهتر عمل کنند . این فرصت ها را زمانی که شما در یکی از کشورهای انگلیسی زبان تحصیل می کنید می توانید بدست آورید ، این تجربه کاملا متفاوتی نسبت به حفظ محتوای کتاب درسی آنلاین است . ولی امتحان هر دو راه می تواند مفید و موثر باشد .

 

 2 . مبانی اولیه تست را بیاموزید

هنگامی که شما احساس کردید که در زبان انگلیسی ماهر شده اید ، لازم است ابتدا اقدام به آماده شدن برای امتحان IELTS کنید . اولین چیزی که باید انجام دهید این است که بدانید چگونه امتحان انجام می شود . این به معنای درک فرمت آزمون آیلتس است . به عنوان مثال ، دو آزمون متفاوت وجود دارد : آزمون آیلتس آکادمیک  (IELTS Academic exam )و امتحان عمومی آمادگی آیلتس (  IELTS General Training exam) . در حالی که بخش  listening   و speaking برای هر یک از این امتحانات یکسان است ، ولی در بخشwriting  و  reading تفاوت هایی  وجود دارد . دانشگاه ها معمولا به مدل آکادمیک نیاز دارند ، در حالی که مقامات مهاجرت و کارفرمایان معمولا به مدل عمومی آن نیاز دارند .

پس از انتخاب مدل آزمون آیلتس خود ، باید خود را با بخش های مختلف آزمون آشنا کنید : listening , speaking ,   writing , reading. هر بخش  دارای مقدار زمان خاصی است و موارد مختلفی را پوشش می دهد . علاوه بر آشنایی با              بخش ها و مدت زمان ، شما همچنین باید بدانید که چگونه آزمون IELTS ارزیابی می شود . همچنین مفید است قوانین مربوط به استفاده از سرویس بهداشتی و چیزهایی که اجازه دارید با خود به آزمون بیاورید را بدانید . همچنین شما می توانید تمام این اطلاعات را در وب سایت IELTS (  IELTS website ). پیدا کنید .

 

  1. 3. دوره آمادگی آزمون را امتحان کنید

پس از اینکه تصمیم گرفتید که امتحان IELTS را بگذرانید ، باید برای دوره آمادگی آزمون ثبت نام کنید . در اینجا می توان خاطر نشان کرد که انتخاب یک معلم خصوصی با تجربه و دارای مهارت در زمینه آیلتس می تواند بسیار کمک کننده باشد و همچنین می تواند یک راه عالی برای کسب موفقیت در آزمون IELTS  باشد . موسسه پارسیس یکی از موفق ترین                       برگزار کنندگان کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی در سطح آیلتس است که می تواند موفقیت شما را تضمین کند و بدون اغراق موسسه پارسیس یکی از بهترین موسسات در سطح استان تهران می باشد . باید در نظر بگیرید که برای دوره آمادگی آزمون بهتر است کلاسهای خصوصی IELTS  را انتخاب کنید زیرا این امر می تواند به شما کمک شایانی برای کسب نمره دلخواه بکند . همچنین در این کلاسها شما با نحوه برگزاری آزمون آشنا می شوید و این باعث می شود که برای آزمون اصلی استرس کمتری داشته باشید و آن را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانید .  این نکته را در نظر داشته باشید که با ثبت نام در کلاسهای ما             می توانید بهترین مدرس آیلتس را در سطح استان تهران در این دوران به همراه خود داشته باشید .

 

  1. برای آزمون ثبت نام کنید

هنگامی که شما احساس حاضر و آماده بودن برای آزمون IELTS را پیدا کردید ، باید ثبت نام را انجام دهید . شما می خواهید مرکز برگزاری آزمون IELTS را که نزدیک به جایی است که زندگی می کنید انتخاب کنید و زمان هایی را که مناسب است انتخاب کنید. به عنوان مثال ، کسانی که در واشنگتن دی سی زندگی می کنند می توانند  Inlingua در واشنگتن دی سی را انتخاب کنند به این دلیل  که امتحان IELTS را چهار بار در ماه میزبانی می کند و به شما فرصت های متعددی برای پیدا کردن تاریخی مناسب می دهد که به خوبی با شما سازگاری دارد . البته باید خاطر نشان کرد که این فقط یک مثال برای کسانی هست که در آن ایالت زندگی می کنند.

حق الامتیاز دیگری برای گرفتن دوره آمادگی آزمون در یک مرکز معتبر رسمی مانند موسسه پارسیس این است که شما فرصت زیادی برای پرسیدن سوالات بزرگ یا کوچک دارید که ممکن است در مورد آزمون ،  یا قبل یا بعد از کلاسهای انگلیسی خود داشته باشید . آشنایی با تمام جزئیات کوچکتر مانند پارکینگ ، سرویس بهداشتی ، زمان آزمون ، صحبت کردن در مورد آزمون  و غیره می تواند به شما آرامش بیشتری بدهد و هر گونه اضطراب در خصوص آزمون را که ممکن است احساس کنید را تسکین دهد . این یک مزیت در روز آزمون است و به شما در دستیابی به بهترین نمره در شما کمک خواهد کرد .

 

  1. خوب استراحت کنید و خوب میل کنید

در روز امتحان، شما باید آرام باشید و متمرکز شوید . بهترین راه برای انجام این کار این است که شب قبل از آزمون را خوب بخوابید و در روز آزمون خوب میل کنید . پیش از رفتن به رختخواب ، اصول آزمون و برنامه خود را برای روز آینده مرور کنید . سپس شب زود به رختخواب بروید و بقیه شب را خوب بخوابید . در روز آزمون ، مطمئن شوید که یک صبحانه سالم را انتخاب            می کنید و می خورید ، زیرا در طی امتحان نمیتوانید چیزی بخورید. اجازه ندهید گرسنگی یا کمبود خواب باعث از دست دادن تمرکزتان شود !