باید و نبایدهای آزمون Speaking آیلتس

باید و نبایدهای آزمون Speaking آیلتس

آیا شما باید از جملات طولانی در آزمون Speaking آیلتس استفاده کنید؟ کریس پل برنده جایزه وبلاگ انگلیسی آموزش انگلیسی بریتانیا برای کمک به دانش آموزان کلاس آیلتس توصیه هایی با موضوع باید و نبایدهای آزمون Speaking آیلتس ارائه می دهدکه در ذیل آنها را می توانید مطالعه نمائید.

نبایدهای آزمون Speaking آیلتس:آزمون speaking آیلتس

1- پاسخ های خود را حفظ نکنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که بهترین راه برای انجام خوب این کار آزمون Speaking آیلتس ،به یادآوردن

پاسخ های Scriptedو استفاده ساده از این ها در تست است.این یک ایده بد است چراکه پاسخ های

memorized بسیارواضح است و examiners برای تشخیص آنها آموزش داده می شوند.شما نه تنها

علامت ها را ازدست خواهید داد ممکن است ازشما سوالات دشوارتری بپرسند تا انگلیسی خودرا

آزمایش کنید و سطح واقعی خود را بشناسید.

2- نگران نظر ممتحان نباشید

من تعجب کردم وقتی که بعضی از دانش آموزان به من گفتند که اگر آزمونگر بانظر شما موافق باشد فقط

می توانید در آزمون Speaking آیلتس صحبت کنید ، هیچ چیز نمیتواند دورتر از حقیقت باشد.

examiners نگران نظرات شما نیستند،آنها فقط می خواهند که شما توانایی صحبت کردن خود را نشان دهید، روی پاسخ صحیح تمرکز کنید که از نظر دستور زبان درست است.

3- از کلمات طولانی و ثقیل استفاده نکنید

یک تصور غلط رایج این است که شماباید کلمات پیچیده را در هرجمله داشته باشید تا امتیاز بالایی در تست بگیرید.حضور در یکی از بهترین مراکز برگزاری کلاس های آیلتس به شما کمک می کند تا اطلاعات کافی در زمینه

برگزاری آزمون آیلتس را بدست آورید. اگربه سخنان گوینده بومی گوش بدهید،این اتفاق نمی افتد مگر اینکه در یک کنفرانس ازاستادان دانشگاه باشید.شماباید سعی کنید که نشان دهید که دایره لغات گسترده دارید،اما نباید سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که به طور کامل درک نمی کنید.اگر سعی کنید از کلمات پیچیده استفاده کنید به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که شمااشتباه می کنیدونمره خود را از دست می دهید.

به دانشجویانم میگویم که از قانون 100درصد استفاده کنند: اگر 100درصد مطمئن نیستید در مورد معنی و شکل یک کلمه از آن استفاده نکنید.

4- تمام دستورزبان خود را نشان ندهید

این نقطه به یکی از موارد قبلی متصل است.بسیاری از نامزدها احساس می کنند که باید ممتحن را نشان دهند که چگونه دستور زبان آن ها فوق العاده است

تا نمره بالایی بگیرند.باز هم خطر در اینجا تلاش برای استفاده از دستور زبان است که شما 100 درصد اطمینان ندارید و پس از آن کنترل جمله را از دست

می دهید.هیچ دلیلی برای استفاده از آینده کامل وجود ندارد که انجام این کار مناسب نیست .درمورد زمان هایی که باید در هنگام تمرین استفاده کنید فکر کنید

وخود را بازبان کاربردی آشنا کنید،دیدگاه های متضاد،تاکید و ......راببینید.

5- در آزمون Speaking آیلتس چیزی نگویید

این نصیحت بدیهی به نظر می رسد، اما شگفت زده خواهید شد از اینکه چه تعداد از دانش آموزان ترجیح می دهند چیزی بگویند به جای تلاش برای پاسخ دادن.همیشه بهتر است جواب بدهید به جای اینکه فقط چیزی بگویید.

6- خیلی عصبی نباشید

عصبی شدن یک واکنش طبیعی برای یک ازمون است امااعصاب اغلب می توانند نمرات فرد را به چند روش دیگر منتقل کنند.برخی افراد تمایل دارند زمانی که عصبی هستند به میزان بسیار کم صحبت کنندو این اعث کاهش توانایی ممتحن برای درک توانایی شما می شود.عده دیگری وقتی عصبانی می شوند پچ پچ می کنند وبه طور واضح این یک ایده بد در یک تست حرف زدن است.شمامی توانید باشرکت در کلاس های آیلتس و تمرین و ممارست براسترس خود غلبه کنید.

7- دیر نکنید

دقت کنید که زمان زیادی برای رسیدن به مرکز بررسی داشته باشید و بدانید که محل آزمون Speaking آیلتس شما کجا خواهد بود.با رسیدن به آنجا میتوانید کمی راحت تر بوده برای آزمون تمرکز کنید.از پرسیدن هر سوالی که ممکن است از کارکنان داشته باشید ،نترسید،ان ها برای کمک در آنجا هستند.

8- به ممتحن تکیه نکنید

برخی از دانش آموزان فکر می کنند که ممتحن مکالمه شماراتشویق می کنداگر بیش لز حد حرف بزنید یا خیلی کم صحبت کنید،یااگر به اندازه کافی با صدای بلند صحبت نکنید و یا به سوالی که ازشما می پرسد جواب دیگری بدهید.

9- از Phrasal verb استفاده کنید.

عبارت فعلی Phrasal verb مجموعه ای از افعال و Particle ها می باشند که حفظ کردن آنها کار بسیار دشواری است. از پرکاربرد ترین این افعال می توان به Look اشاره کرد که می تواند همراه حروف اضافه ای همچون in-at-on-for استفاده شود که کاملا معنی متفاوتی ازفعل اصلی پیدامی کند.

10- از Collocation (هم آیی) استفاده کنید.

 

بایدهای آزمون Speaking آیلتس:

1- خودتان را آماده کنید

چه اتفاقی می افتد اگر یک بازیکن فوتبال تصمیم بگیرد بازی را بدو ن دویدن ویا گرم کردن اولیه شروع کند؟ آن ها احتمالا یک بازی وحشتناک خواهند داشت و حتی ممکن است به خودشان هم آسیب برسانند.صحبت کردن با زبان بیگانه متفاوت نیست.توصیه می کنم همه ی دانش آموزان با صحبت کردن به زبان انگلیسی حداقل 24 ساعت قبل از امتحان برای آزمون اماده شوند.تمامی مباحث کاربردی که در کلاس آیلتس یاد گرفته اید رابه خوبی تمرین کنید. این تاثیر زیادی بر توانایی شما در برقراری ارتباط طبیعی با زبان انگلیسی دارد.به دوستان و خانواده خود بگویید که تنها می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید و سعی کنید قبل از امتحان به زبان انگلیسی بخوانید و به آن ها گوش دهید.

2- در خانه تمرین کنید

صحبت کردن یک مهارت است و درست مانند هر مهارتی دیگر نیاز به تمرین دارد.بسیاری از دانش آموزان شکایت دارند که کسی برای تمرین انگلیسی با آن ها نیست ،اما امروزه روشهای متعددی برای تمرین آنلاین وجود دارد.در این جا هزاران نفر از دانشجویانی که می خواهند صحبت کنند وجود دارد شما فقط باید بدانید کجا آن ها را پیداکنید.همچنین من پیشنهاد میکنم که باشرکت در کلاس های آیلتس به پیشرفت مهارت مکالمه و صحبت کردن خود کمک کنید.

3- از ممتحن سوال کنید

بسیاری از دانش آموزان نمی دانند که شما گاهی می توانید از ممتحن بخواهید که سوال را تکرار کند اگر درک نکردید از آن ها بخواهید که توضیح دهند یک کلمه چه معنی می دهد.این یک ازمون شنوایی نیست ،مهم ترین چیز این است که از ممتحن بخواهید هر سوالی را تکرار کند و یا هرکلمه را توضیح دهد.همان گونه که هنگام حضور در کلاس های آیلتس معلم باهردرخواست شما مطالب را مرور و تکرار می کند.

4- پاسخ های خود را گسترش دهید

ایده خوبی نیست که پاسخ های کوتاهی در آزمون آیلتس ارئه بدهید و سعی کنید پاسخ های خود را گسترش دهید.سه روش برای گسترش دادن پاسخ های شما عبارتند از1) توضیح دهید که چرا 2)دادن امتیاز 3) نشان دادن طرف مخالف بحث

در این جا یک مثال برای این سوال است که مردم چه کاری می توانند برای کاهش گرم شدن جهانی هوای کره زمین انجام دهند.

من معتقدم بهترین راه برای مبارزه با تغییر اقلیم ، کاهش انتشار کربن است.کربن دی اکسید دلیل اصلی این است که سباره داغ تر می شود زیرا یک گاز گلخانه ای است و مانع از ترک اتمسفر می شود.برای مثال نشان داده که ارتباطی بین افزایش استفاده از سوخت های فسیلی وافزایش دمای هواوجود دارد.با این حال برخی تردید دارند فکرمی کنند که گرم شدن جهانی هوای کره زمین یک چرخه طبیعی است ونه یک مشکل انسانی.

همان طور که می بینید این کاندیدا به طور کامل اشاره خود را توضیح داده و یک نمونه مناسب و یک امتیاز ارائه کرده است.بنابراین بهتر است باطرح موضوعات مختلف وتمنرین در کلاس های آیلتس و دریافت راهنمایی از مشاوران آمادگی لازم را قبل از آزمون اصلی کسب نمایید.

5- زبان کاربردی خود را ارتقاء دهید

این ایده بسار بدی است که جواب ها را حفظ کنید،اما باید از انواع مختلفی از زبان کاربردی که ممکن است در آزمون مکالمه آیلتس مطرح شود آگاه باشید.

شما باید قادر به استفاده از زبان :

نظر دادن

مثال زدن

دیدگاه های متضاد

ارزیابی نظر دیگران

صحبت کردن در مورد علت و معلول

صحبت کردن در مورد شرایط فرضی

انتظار می رود از گذشته ، حال و آینده صحبت کنید بنابراین مطمئن شوید که اشکال مختلفی برای انجام این کار دارید.

 

6- از زبان انگلیسی طبیعی استفاده کنید

اگر با دقت به زبان مادری گویندگان انگلیسی گوش دهید، تفاوت های مهمی را در روشی که آن ها در مقایسه با دانش آموزان انگلیسی صحبت می کنند ، خواهید دید.گویشوران بومی از گفتار متصل، صداهای ضعیف، لحن و استرس خود استفاده می کنند که بسیاری از سخنرانان غیر بومی آن را مشکل ویا غیر طبیعی می دانند.

از یک معلم و یا تحقیق انلاین بپرسید که این ویزگی های تلفظ چگونه بر سخنرانی شما تاثیر می گذارند.به نوار های ضبط شده از زبان انگلیسی (برای مثال در یوتیوب) گوش کنید با توقف ضبط و تکرار آنچه می شنوید استفاده از گفتار و یا حرکات متصل به آن ها را تقلید کنید.با تمرین کافی ،بیشتر شبیه به یک گوینده بومی به نظر خواهید رسید.

استفاده کنیدfluency7- از گرامر در برابر

برای موفقیت در آزمون مکالمه ، انتظار می رود که هم به لحاظ گرامری و هم مکالمه روان صحبت کنید.اغلب دانش اموزان بیش از حد در مورد دستور زبان خود نگران هستند و این امر مانع روان صحبت کردن آن ها می شود در نتیجه نمره خود را از دست می دهند.بنابراین بهترین راهی که به شما در تقویت گرامر در کنار مکالمه کمک خواهد کرد شرکت درکلاس های آیلتس پارسیس به عنوان بهترین کلاس آیلتس در تهران می باشد.

8-زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنید

دانش آموزان اغلب به سوالات ازمون قبلی توجه می کنند و این سوالات را بارها و بارها تمرین می کنند.مشکل این است که اغلب دانش آموزان بی حوصله و بی علاقه به این موضوعات صحبت می کنند.یک راه بهتربرای پیدا کردن چیزی است که شما به آن علاقه دارید و صحبت می کنید .اگر فوتبال را دوست دارید در طول مسابقه به مفسران گوش دهید و یا به یک پادکست درباره مسابقات اخر هفته گوش دهید.

9-زمان زیادی به فکر کردن اختصاص دهید

اگر از شما سوالی پرسیده شود که مطمئن نیستید، از فکر کردن در مورد آن نترسید.نکته مهم این است که به ممتحن بگویید که با استفاده از عبارت هایی مثل موارد زیر این کار را انچام دهد.

سوال سختی است ................بزار ی لحظه فکر کنم

سوال بسیار جالبی است............بزار ی لحظه فکر کنم

بسیار مشکل است، اما شاید...............

گفتنش سخته............فکر کنم

من واقعا مطمئن نیستم ولی باید بگم که ...............

اما مطمئن شوید که هر سوال را با یکی از این عبارات شروع نکند.ممتحن این کار را تشخیص می دهد و اگر فکر کند که شما پاسخ های خود را آماده کرده اید،آسیب خواهید دید.

 

10- خود را اصلاح کنید

از اصلاح اشتباهات در امتحان نترسید.این نشان می دهد که شما از اشتباه خود آگاه هستید و وبه دستور زبانتان مسلط هستید.برخی از دانش آموزن این کار را دوست ندارند زیرا فکر می کنند که این کار ممتحن را به اشتباه شما که منجر به امتیاز پایین می شود آگاه می کند.

شمامی توانید بهترین منبع آزمون Speaking آیلتس را بامراجعه به بخش کلاس آیلتس سایت ما مشاهده نمائید.

مطالب مرتبط : کلاس آیلتس ، دوره های آمادگی آیلتس ، آزمون آیلتس 2018 ، آزمون Speaking آیلتس ، بهترین کلاس آیلتس در تهران

برچسب ها: کلاس آیلتس