همه چیز در مورد آزمون آیلتس

 

همه چیز در مورد آزمون آیلتس:

آیلتس محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی برای کسانی است که می خواهند در آموزش عالی در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کنند.

شرکت در دوره ها و کلاس های خصوصی آیلتس شما را آماده آزمون های آیلتس همراه با اعتماد به نفس می کند.باحضور در کلاس های خصوصی آیلتس ما شما دسترسی فوری به بیش از 80 ساعت مطالب تمرین تعاملی دارید که هر کدام از چهار مهرت : خواندن- نوشتن- صحبت کردن و گوش دادن را پوشش می دهند.

راه های زیادی برای آماده شدن برای آزمون آیلتس وجود دارد.مهمترین نکته در این زمینه شرکت در کلاس های خصوصی آیلتس و مشاوره با تیم حرفه ای ومتخصص در امور آزمون آیلتس است که همه چیز پیرامون این آزمون مهم را در اختیار شما قرار می دهند. این کار می تواند یک کار دلهره آور به نظر برسد.اما ما می خواهیم به شما چند نکته مفید برای کمک به شما در اصلاح عادت های مطالعه خود بدهیم.

1-شما باید در ایجاد مهارت های اصلی انگلیسی خود تمرکز کنید:

اشتباه بزرگ برخی از داوطلبان آیلتس هنگام اماده شدن برای آزمون، تمرکز خود را بر روی تست های خنده دار قرار می دهند.بسیاری فکر می کنند که هرچه بیشتر تست های ماک انجام دهند، بهتر است که آن ها آماده باشند.این یک تصور رایج غلط است.

این یک آزمون مهارت محور است،نه مبتنی بر دانش. این به این معنی است که هر تست ساختگی میتواند حاوی مطالب متفاوتی باشد که شما نمی توانید ان را مطالعه کنید.این در مورد مهارت های شماست نه کمیت تست های ماک.

زبان ( وتمام اجزای آ ن) یک مهارت است.بنابراین شما باید مهارت های خواندن،نوشتن،گوش دادن و صحبت کردن را یاد بگیرید.شما نمی توانید مهارت های زبانی خود را به همان روشی که تست های ساختگی انجام می دهید،بسازید.اگرچه آشنایی با فرمت آزمایشی نیمی از آزمون است نیاز به توسعه مهارت های زبانی خو.د را دست کم نگیرید.

پس یک معلم خوب انگلیسی پیدا کنید،یک درس انگلیسی بردارید و خودتان را از طریق کتاب،روزنامه، موسیقی وسینما بیشتر برای آزمون آماده کنید.حتی می توانید با ثبت نام در یک کلاس خوب آیلتس از راهنمایی ها و توصیه های معلم خود نیز استفاده کنید.

2-بر روی ساختن مهارت های کلی زبان خود تمرکز کنید:

از نقاط ضعف خود بیاموزید.یادگیری از اشتباهات خود وآگاهی از عادت ها و ضعف های خود، گامی مهم در جهت موفقیت است.زمان خود را صرف کنید که واقعا اشتباهات خود را درک کنید.آیا آنها با نوشتن و املاء در ارتباط هستند؟پس از آن شروع به نوشتن این کلمات غلط املایی کنید.آیا خطاهای شما مربوط به زمان فعلی است؟سپس به عقب بازگردید و دوره های فعلی را یاد بگیرید و نحوه درست کردن آنها را یاد بگیرید.آیا خطاهای شما مربوط به وازگان است؟اشتباهات خود را به عنوان فرصت هایی برای تشخیص آنها،اصلاح آنها و اجتناب از تکرار آنها در نظر بگیرید.

3-مقاله خود را ساختار بندی کنید:

مهرت های نوشتن خود را با یاد گرفتن این که چگونه یک پاراگراف مقاله را با این بند ساختار بندی کنید،تهیه کنید.خواندن و درک سوالات مقاله را تمرین کنید.دور زدن موضوع آسان است و یا مستقیم به سوال پاسخ نمی دهید.همچنین بسیاری از سوالات مختلف را مطالعه کرده و پاسخ های نمونه را بنویسید.هرچه تمرین بیشتری در نوشتن پاسخ ها به سوالات مختلف بنویسید،راحت تر می توانید با موضوعات مختلف آشنا شوید.مراقب ابشد تا مقالات نمونه را حفظ نکنید.مابسیاری از شرکت کنندگان را دیده ایم که این اشتباه را مرتکب شده اند.بهتر است که همه چیز درباره آزمون آیلتس و ساختارهای آن را قبل از آزمون از معلم خود بپرسید.حتی اگر یک موضوع مشابه را در تست بکیرید تمرکز این سوال متفاوت خواهد بود وبنابراین پاسخ باید به طور خاص به این سوال پاسخ دهد. ممتحان آیلتس می دانند که چگونه مقالات حافظه را تشخیص دهند و بدون توجه به این که چقدر خوب نوشته شده باشند،نمره خواهند داد.همچنین تمرین خط 250 کلمه در شرایط زمان دار نیز مهم است.دست خط شما باید تمیزو خوانا باشد.بنابراین اگر با نوشتن دست احساس راحتی نکنید این مهارتی است که قطعا باید تمرین کنید.

4-مکالمه و حرف زدن را تمرین کنید:

همان طور که اشاره کردیم تمرین کردن با بسیاری ار آزمون های زبان نمونه را با یک دوست انجام دهید.در مورد خودتان و تجارب خود صحبت کنید.شما می توانید پاسخ های کلی مربوط به اطلاعات اولیه خود مربوط به بخش اول تست را داشته باشید.اما این باید به صورت طبیعی صورت پذیرد.همچنین به خاطر داشته باشید که از حفظ کردن سخنرانی ها برای بخش 2 اجتناب کنید.ممتحن می داند که آیا شما پاسخ های ذخیره شده را تکرار می کنید.به یاد داشته باشید شما در مورد خودتان،تجربیات خود و نظر خود صحبت می کنید.بنابراین سعی کنید قبل از امتحان آن را به صورت روزانه انجام دهید.حتی اگر به صورت صحبت کردن با خودتان باشد و یا حتی تمرین و مکالمه با معلم کلاس خصوصی آیلتس خود.

5-طیف متنوعی از مقالا ت را بخوانید:

مطالب عمومی مانند اخبار،امور جاری و روزانه،علوم مختلف،تغییر آب و هوا،تاریخ،اقتصاد،جامعه شناسی و غیره را مطالعه کنید.هرچه بیشتر بخوانید، آشنایی بیشتری با واژگان جدید در این زمینه خواهید داشت.

این به شما کمک می کند دانش زبان زبان انگلیسی خود را گسترش دهید و با خواندن قسمت های مطالعه در آزمون احساس راحتی بیشتری کنید.

6-زبان بومی را یاد بگیرید:

با کوش دادن به پادکست ها و گفتگو ها با لهجه های مختلف راحت باشید.نه تنها این می تواند به شما کمک کند لهجه های مختلف را درک کنید بلکه راهی عالی است که خود را به واژگان جدید و موضوعات مختلف جالب تبدیل کنید.به یاد داشته باشید هرچه زبان عمومی و دانش عمومی بیشتری داشته باشید راحت تر می توانید با موضوعات در آزمون آشنا شوید.

7-نکات و استراتژی های آزمون را بشناسید:

در نهایت نکات و استراتژی های آزمون را یاد بگیرید و آن ها را برای تمرین به کار ببرید.این به شما کمک می کند یاد بگیرید چطور زمان خود را مدیریت کنید و چطور آن را به طور موثر برای تکمیل هر بخش از آزمون استفاده کنید.یکی از نکات کلیدی موفقیت در آزمون آیلتس به مدیریت زمان و ترفند های آزمایشی بستگی دارد.اما اگر مهارت های زبانی شما بالا نرود شما را تا این حد در مسیر موفقیت قرار می دهد.

زمان بگذارید تا بخش های مختلف تست را به طور انفرادی یاد بگیرید.برای مثال آزمون خواندن را درک کنید مانند این که چقد طول می کشد،چه تعداد سوال وجود داردو......

همه این ها به شما کمک می کند تا بدانید چگونه زمان خود را مدیریت کنید،یادگیری انواع سوالات نیز به شما کمک می کند تا در روز آزمون هیچ شگفتی نداشته باشید.هنگامی که شما احساس می کنید پاسخ صحیح است،اشتباه است.

در پایان لازم است یادآوری کنیم که دانستن همه چیز در مورد آزمون آیلتس می تواند موجبات موفقیت شما را دراین آزمون فراهم کند مشروط بر تمرین شما درکنار هر آنچه که ما در ضمن کلاس های خصوصی آیلتس خود به شما آموزش خواهیم داد.

مطالب مرتبط : کلاس آیلتس ، دوره های آمادگی آیلتس ، آزمون آیلتس 2018 ، آزمون Speaking آیلتس ، بهترین کلاس آیلتس در تهران ، کلاس خصوصی آیلتس