تافل

 

آزمون زبان انگلیسی  به عنوان یک زبان خارجی (تافل) یک آزمون استاندارد برای سنجش توانایی افراد غیر انگلیسی زبانی است که قصد ادامه تحصیل دردانشگاه های ایالات متحده امریکا را دارند. این آزمون توسط بسیاری از موسات علمی و دانشگاه های سراسر دنیا قابل قبول می باشد،که می توان گفت در کنارآزمون آیلتس یکی از 2 آزمون برتر زبان انگلیسی در جهان است.همچنین آزمون تافل از آزمون های ثبت شده در سازمان خصوصی خدمات آزمون های آموزشی( ETS) می باشد که طراحی آزمون و مدیریت آن را برعهده دارد.

شما می توانید این تست را بر روی کاغذ و یا کامپیوتر انجام دهید، بسته به جایی که در آن زندگی می کنید.آزمون تافل به دو صورت انجام می شود:

1- آزمون کاغذی(pbt)

2-آزمون کامپیوتری (ibt)

مهارت های شنیداری تافل آکادمیک:

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی شرکت کنندگان برای درک زبان انگلیسی از آمریکای شمالی و دیگر کشورهای انگلیسی  زبان را اندازه گیری می کند.درمحیط های دانشگاهی دانشجویان باید به مکالمات و سخنرانی ها گوش دهند.در ذیل سه هدف احتمالی برای بخش شنیداری ازمون تافل آکادمیک وجود دارد:

اهداف گوش دادن عبارتند از:

1-گوش دادن به درک مطلب اصلی

2-گوش دادن بر مبنای درک هدفمندانه

3-گوش دادن بر مبنای ترکیب اطلاعات

فرمت بخش گوش دادن:

مواد شنیداری در آزمون جدید شامل سخنرانی های آکادمیک و گفتگوهای طولانی است که در آنها سخنرانی بسیار طبیعی به نظر می رسد.شرکت کنندگان میتوانند از هر گونه مطالب شنیداری در طول تست یادداشت برداری کنند.

مهارت صحبت کردن تافل آکادمیک:

بخش صحبت کردن تافل 20دقیقه طول می کشد و شامل 6 بخش است.این کار توسط کامپیوتر انجام می شود. پاسخ های شما ضبط شده و برای علامت گذاری بهETS فرستاده می شوند.

 آزمونهای تافل حاوی موقعیت های آکادمیک در داخل و خارج از کلاس درس است.

در کلاس های درس موقعیت هایی وجود دارد که شما باید:

به سوالات پاسخ دهید

در بحث های گروهی شرکت کنید

به یک محتوای صوتی گوش دهید سپس آن را خلاصه کنید

درباره موضوعات مورد بحث نظر خود را بیان کنید.

در در شرایط خارج از کلاس شما باید:

در گفتگو با کارکنان اداری، مانند کتابخانه شرکت کنید

در مکالمات با سایر دانش آموزان شرکت کنید

در مورد موضوعات مختلف اظهارنظر کنید

شرح وظایف صحبت کردن:

وظایف مستقل:

اولویت شخصی-مدت زمان آماده سازی:15 ثانیه-زمان پاسخ 45 ثانیه.این سوال از شما می خواهد که درباره یک فرد،محل،شی و یا رویدادی که برای شماآشناست صحبت کنید.

انتخاب-مدت زمان آماده سازی:15 ثانیه-زمان پاسخ 45 ثانیه.شما با دو موقعیت و یا نظرات مواجه خواهید شد.از شما پرسیده می شود که کدام یک را ترجیح میدهیدو باید انتخاب خود را توضیح دهید.

درپایان لازم به ذکر است اشاره کنیم تمامی بخش های مختلف آزمون نیازمند برخورداری از مهارت ها ی پایه و اساسی می باشند که حضور شما در کلاس های آماگی و یا پیش آمادگی تافل ما به عنوان یهترین کلاس خصوصی تافل در تهران موجبات موفقیت و دریافت بهترین نتیجه را در آزمون برای شما فراهم می آورند.