آزمون تافل

 

 

 

تست TOEFL iBT که از طریق اینترنت انجام می شود،، بخش مهمی از سفر شما به مطالعه در خارج از کشور است.علاوه براین تست، برنامه ETS TOEFL ، ابزار و راهنما برای کمک به شما جهت آماده سازی آزمون و بهبود مهارت های زبان انگلیسی شما فراهم می کند.

تست  TOEFL iBTتوانایی شما برای استفاده و درک زبان انگلیسی در سطح دانشگاه را اندازه گیری می کند و ارزیابی می کند که چگونه گوش دادن،خواندن،صحبت کردن و نوشتن مهارت های خود را برای انجام کارهای آموزشی ترکیب می کنید.

بیش از 35 میلیون نفر درسراسر جهان آزمون تافل را برای نشان دادن مهارت زبان انگلیسی خود انجام داده اند.میانگین سطح مهارت زبانانگلیسی سطح متوسط و پیشرفته است.از گروه های متقاضی شرکت در آزمون تافل می توان به گروه های زیر اشاره کرد:

دانش آموزانی که در حال برنامه ریزی برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی هستند.

داوطلبان بورس تحصیلی و گواهی صلاحیت

زبان آموزان انگلیسی

 که می خواهند پیشرفت خود را دنبال کنند

درخواست ویزا برای دانشجویان و کارگران

شما می توانید با مرکز منابع TOEFL iBT درمورد اطلاعات عمومی در مورد نحوه برگزاری آزمون تماس بگیرید .مراکز منابع TOEFL iBTدر کشورهای خاص در دسترس هستند.

آزمون تافل دارای بیش از 50 آزمون آزمایشی است که در طول سال در مراکز آزمایشی مجاز در سراسر جهان برگزار می شود.شما می توانید آزمون را به صورت آزمایشی هر چند بار که بخواهید انجام دهید، اما نمی توانید آن را بیش از 1 بار در یک دوره 12 روزه انجام دهید.

چرا تافل مهم است؟

1-پذیرش گسترده:

بیش از 8500 دانشگاه، کالج و سازمان در بیش از 130 کشور قرار دارند که این تست را موثرترین تست زبان انگلیسی در جهان می دانند.این به این معنی است که امتیاز شما(آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی)، شما را قادر می سازد تا در هر کدام از دانشگاه های برتر دنیا درخواست بدهید که در انها برخورداری ازمهارت های زبان انگلیسی لازم می باشد.

2-به راحتی در دسترس قرار می گیرد:

شما می توانید مرکز آزمون را با نوجه به راحتی خود از یک فهرست بزرگ از 4500 مرکز واقع در 165 کشور مرکز آزمون را انتخاب کنید.از آنجا که کل فرایند آزمون در یک روز کامل می شود،این امر موجب صرفه جویی در زمان و پول شما می شود.علاوه بر این آزمون تافل 30 الی 40 مرتبه در سال برگزار می شود و در نتیجه فرصت ها برای شرکت کنندگان افزایش می یابد.حتی اگر در طول سال برنامه های متعددی داشته باشید،شانس حداقل حضور 1 بار در آزمون تافل را خواهید داشت.

3-مواد آمادگی و ابزارهای مفید:

برخلاف سایر آزمون های زبان انگلیسی؛کلیه مواد آمادگی و مطالعه برای آزمون به سهولت و به طور رسمی در دسترس است،که شامل نمونه سوالات معتبر از تست های قبلی همانطور که شما در جلسه رسمی آزمون خواهید دید.این بسیار برای شما مفید خواهد بود چرا که شما یک دانش قبلی از تست خواهید داشت و در روز آزمون کاملا احساس آمادگی و اعنماد به نفس خواهید کرد.

4-ساختار کاملا استاندارد شده:

آزمون تافل به طور قابل توجهی به چهار مرحله خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن تقسیم شده است.این ها دقیقا مهارت هایی هستند که شما باید جهت حضور در این آزمون مهم داشته باشید.درنتیجه دریافت نمره خوب تافل نشان می دهد که شما از این چهار مهارت برخوردار هستید.

5-اندازه گیری عادلانه:

برخلاف سایر آزمون های زبان انگلیسی ،تافل از چندین امتیاز برای مهارت های خود استفاده می کند.