مراحل انجام آزمون آیلتس

 

مراحل انجام آزمون آیلتس

مراحل انجام آزمون آیلتس و همچنینانجمام مجدد آزمون آیلتس برای بسیاری از شرکت کنندگان دشوار است.برای شرکت کنندگانی که آیلتس را برای مهاجرت و یا تحصیل انتخاب می کنند،انجام مجدد آزمون می تواند یک تجربه استرس زا باشد.اما هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید برای رسیدن به بهترین امتیاز ممکن به دست آورید.دراینجابه برخی از مواردی که شما را در رسیدن به نتیجه ی مطلوب و آمادگی برای آزمون آیلتس کمک می کنند اشاره کرده ایم.

آمادگی ذهنی و روانی

استرس می تواند بدترین دشمن شما در امتحان باشد،در صورتی که ندانید چگونه آن را کنترل کنید.استرس کنترل نشده در نهایت به ترس تبدیل خواهد شد و مغز شما را به شدت از فکر کردن در جلسه آزمون رهاخواهد کرد .زمانی که در جلسه آزمون هستید، به جای فکر کردن در مورد عواقب عدم موفقیت در رسیدن به نمره مورد نظرتان ،سعی کنید زمان خود را مدیریت کنید و درباره استراتژی هایی که برای آزمون آماده کردید،فکر کنید.ما در کلاس های امادگی آیلتس خود به شما روش های مدیریت زمان را آموزش خواهیم داد.

وقت بگذارید:

در صورت امکان بهتر است حداقل شش ماه قبل از انتخاب آزمون وتصمیم گیری درمورد شرکت در آزمون جهت آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس وقت بگذارید.بخصوص زمانی که نمره واقعی شما به طور قابل توجهی کمتر از انتظار شماست.برخورداری از مهارت زبانی چیزی نیست که شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی آن را بهبود ببخشید .بنابراین برخورداری و استفاده از راهکارهای یک معلم خوب آیلتس می تواند شما را در دستیابی به نمره مورد نظرتان نزدیک تر کند.در اغلب موارد بسیاری از شرکت کنندگان از نظر استراتزی های امتحان کاملا آماده هستند، اما اهمیت دستور زبان و واژگان خوب را نادیده می گیرند.

بیشتر آخرین آزمون خود را تکرار کنید:

بارها گفته ایم، اما اجازه بدهید که دوباره به شما یاداوری کنیم که:تجربه شرکت در آزمون آیلتس همواره برای شما یک مزیت بزرگ است.شما در حال حاضر با فرمت های آزمایشی آزمون آشنا هستید و بخشی از آزمون که برای بهبود ان باید تمرکز کنید.در مورد سه بخش از آزمون خواندن فکر کنید.آیا زمان کافی برای تکمیل هر سه بخش آزمون دارید؟ آیا موضوعی وجود داشت که به طور قابل توجهی از بقیه سخت تر باشد؟به این موارد فکر کنید و شما باید یک ایده واضح تر از انچه گفته شد و جگونگی اماده شدن برای آزمون بعدی آیلتس داشته باشید.

آمادگی برای آزمون آیلتس،حقایق کلیدی برای روز آزمون:

آیلتس یک آزمون چالش برانگیز است ،شما می توانید استرس را با اطمینان از این که همه ی قوانین را درک می کنید و تمام نکات عملی تحت کنترل برای روز تست را دارید، کاهش دهید.4 نکته کلیدی وجود دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

1-مدیریت کردن روزآزمون

در روزآزمون (هم برای آزمون کتبی و هم برای مصاحبه)، شما نیاز به ارائه اسناد شناسایی که برای تکمیل فرم درخواست ورودی ازمون آیلتس استفاده کرده اید می باشید.قبل از حضور در آزمون بهتر است مدارک خود را بازبینی کنید.

2-به همراه داشتن لوازم التحریر مناسب:

شما تنها می توانید مداد و پاک کن در روز آزمون به همراه داشته باشید.به یاد داشته باشید که برگه پاسخ را با مداد تکمیل کنید جون ماشین پردازش قادر به بازخوانی جوهر نمی باشد.

3-کمی زود تر از زمان شروع آزمون در محل تست حاضر شوید:

مقدار اضافی از وقت به چه معناست؟به اندازه کافی به شما امکان آرام کردن خود را می دهد و اجازه دهید وحشت تلاش برای پیداکردن ساختمان و اتاق

فروکش کند.مقدار زیادی از زمان به این معناست که وقتی که در محل آزمون حاضر می شوید به طور کامل بر روی آزمون تمرکز کنید.

4-زمان امتیاز است.......امتیاز گرانبها:

در طول آزمون به درستی از زمان خود استفاده کنید و سعی کنید با مدیریت هوشمندانه زمان ضمن پاسخ گویی به کلیه سوالات زمان کافی برای بازبینی مجدد کلیه پاسخ های خود را داشته باشید.

  باید ها ونباید ها درآزمون آیلتس

گوشی موبایل خود را قبل از رفتن به اتاق تست خاموش کنید .در صورتی که زنگ بخورد ممکن است رد صلاحیت شوید.

وقتی آزمون خود را تمام کردید، صندلی خود را ترک نکنید،صبر کنید تا اتمام تست توسط ممتحنان اعلام شود.

دقت کنید که اگر صدای فایل و محتوای صوتی را به خوبی نمی شنوید،اجازه دهید تا از ممتحنان سوال بپرسید.

هر زمان،هر سوالی  را که متوجه نشدید در این صورت می توانید از ممتحنان سوال بپرسید.

شما می توانید برای ثبت نام در کلاس هاس خصوصی آیلتس ما و دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون این آزمون به اطلاعات مندرج در سایت ما مراجعه

فرمایید.

 مطالب مرتبط : کلاس آیلتس ، دوره های آمادگی آیلتس ، آزمون آیلتس 2018 ، آزمون Speaking آیلتس ، بهترین کلاس آیلتس در تهران

منبع مورد استفاده:https://blog.ieltspractice.com/ielts-preparation-key-facts-for-test-day/   

برچسب ها: کلاس آیلتس, آزمون آیلتس 2018