اسپیکینگ آیلتس

 

اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ یکی از مهارت‌های لازم و ضروری است که هر شخصی که علاقه‌مند به تحصیل و یا زندگی در خارج از کشور است باید داشته باشد.
در آزمون آیلتس یک مکالمه چهره به چهره با یک امتحان گواهینامه وجود دارد. در بخش 1 اسپیکینگ، امتحان شما سوالاتی را در مورد موضوعات آشنا مانند موارد مربوط به خانه، کار یا تحصیلات به شما خواهد داد. در این مقاله،یک راهنمای مختصر در مورد چگونگی بهبود مهارت های اسپیکینگ برای آزمون آیلتس را به اشتراک می گذارند. 
باگذروندن کلاس آیلتس می‌توانید مهارت خود را در اسپیکینگ بالا ببرید.
با ما برگزاری کلاس خصوصی آیلتس و همچنین دوره های آمادگی آیلتس شما را برای موفقیت در اسپیکینگ آیلتس آماده می‌کنیم.

در ادامه با برخی از نکان اصولی اسپیکینگ آیلتس آشنا شوید..

12 نکته  ضروری در تقویت اسپیکینگ آیلتس

 

1. پاسخ ها را کامل بدهید،تا حد امکان پاسخ های یک کلمه ای ندهید.اطلاعات بیشتری بدهید به هنگام پاسخ دادن 

برای مثال:اگر از شما پرسیدند که اهل کجا هستید و از کجا آمده اید،به جای اینکه با یک پاسخ یک کلمه ای فقط اسم مکان را بگویید،جواب خود را در قالب یک جمله بگویید.لوکیشن را بیان کنید و ذکر کنید که چه مدت در آن جا زندگی کرده اید.

این کار شما به آزمون گیرنده نشان می دهد که شما چه قدر در صحبت کردن به زبان انگلیسی اعتماد به نفس دارید؟

اما نکته دیگر این است که اگر بیش از حد جواب خود را طولانی کنید ،این سوتفاهم ممکن است برای آن ها پیش بیاید که شما سوال آن ها را خوب متوجه نشده اید.

 2.سعی کنید واضح صحبت کنید و در مورد لهجه ی خود نگران نباشید

هرکسی به هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی ممکن است لهجه داشته باشد.نکته مهم این است که شما بهترین راه را پیدا می کنید که امتحان گیرنده بتواند منظور شما را متوجه شود.

برای پیشرفت کردن و غلبه بر مشکلات تلفظ ،تمرین و تکرار بسیار مهم است.اگر شما اشتباهی را مرتکب شدید،نگران نباشید،فقط و فقط اشتباه خود را تصحیح کرده و به خواندن و پیشرفت ادامه دهید.

3-از واژه های توصیف کننده استفاده کنید

از واژه های خسته کننده ای مثل خوب ،بد،نایس و یا اوکی استفاده نکنید.

از کلمات هیجان آوری که احساسات خوب منتقل می کنند استفاده کنید.تمرین کنید که به جای کلمات ساده ای که قصد دارید به کار ببرید،کلمات با سطح بالاتری را به کار ببرید.مانند کلمات نمونه ی زیر که برای هرکدام معادل با سطح بالاتری ذکر کرده ایم.

Thrilled=happy,depressed=sad.

4.بلند صحبت کنید

گاهی اوقات دانش آموزان زیر لب زمزمه می کنند و یا آرام صحبت می کنند به دلیل این که یا جواب سوال را نمی دانند و یا عصبی هستند.سعی کنید اگر بلد نیستید کلمات تاپ به کار ببرید ،به جای آن از کلمات ساده اما به طرز صحیح استفاده کنید و به اندازه کافی بلند حرف بزنید که شنونده به راحتی بتواند صدای شما را بشنود من من نکنید.این کار شما نشانه ی اعتماد بنفس و تسلط شما خواهد بود.

5.از کلمات عامیانه استفاده نکنید:

11 دقیقه به شما وقت داده خواهد شد تا در این تایم تمام توانایی خود را و اطلاعاتی که تا به حال از انگلیسی یاد گرفته اید را به نمایش بگذارید پس چه بهتر که به جای استفاده از کلمات عامیانه ،کلمات رسمی به کار ببرید..

6-سرعت صحبت کردن شما باید ثابت باشد ،خیلی تند و یا خیلی آهسته صحبت نکنید..

7.اصلا سعی نکنید که جواب سوالی که از شما پرسیده می شود را از روی  جواب هایی که در کتاب ها قبلا دیده اید بگویید
چرا که آزمون گیرندگان به قدر کافی تجربه دارند که متوجه شوند پاسخ شما طبیعی است و یا فرمالیته و مصنوعی با این کار آن ها یا موضوع را عوض خواهند کرد و یا نمره ی پایینی به شما خواهند داد.از مثال های کتاب فقط و فقط برای تمرین استفاده کنید و از موضوعات مختلف ایده بگیرید و سعی نکنید دقیقا جمله کتاب را بگویید

 

8.معنی کلمات و نام هایی را که به زبان دیگری هستند را توضیح دهید

برای مثال:اگر از شما خواستند تا درباره ی یک فستیوال صحبت کنید ،که مسلما شما مجبور خواهید بود از کلماتی استفاده کنید که فقط در زبان خودتان است ،شما باید معنی کلمات  جدید را برای آن ها شرح دهید.در غیر این صورت آن ها منظور شما را متوجه نخواهند شد.

9.در صورتی که لازم بود سوال بپرسید

.در صورت نیاز فقط می توانید در قسمت 3 سوال بپرسید اما در قسمت یک و دو نمی توانید بپرسید.

10.اسپیکینگ را با تماشا کردن تلویزیون تمرین کنید

حساب کنید که دو دقیقه چه قدر می شود و تا چه حد محتوا لازم خواهید داشت تا در حد دو دقیقه بتوانید حرف بزنید.

11.از موضوع بحث دور نشوید

موضوع را عوض نکنید این کار باعث می شود که امتحان گیرنده فکر کند که شما سوال را متوجه نشده اید.و در نتیجه به شما نمره ی پایین خواهد داد.

12.روزانه سعی کنید با دوستانتان بحث و گفت و گو به زبان انگلیسی داشته باشید

روزانه با دوستانتان بحث و گفت و گو کنید و از یک دیگر سوال بپرسید و درباره ی اتفاقات روزانه صحبت کنید.و این گونه قدرت اسپیکینگ خود را درباره ی موضوعات مختلف افزایش دهید.همچنین باید از ساختار جملات مختلف با واژگان متنوع نیز بتوانید استفاده کنید .

مطالب مرتبط : آزمون آیلتس 2018 ، آزمون Speaking آیلتس ، بهترین کلاس آیلتس در تهران

برچسب ها: اسپیکینگ آیلتس, تقویت اسپیکینگ آیلتس