آزمون لیسنینگ آیلتس

الگوهای آزمون لیسنیگ آیلتس

آزمون لیسنینگ آیلتس مهمترین بخش آزمون آیلتس می‌باشد و این بخش از آزمون آیلتس 4 بخش دارد و شامل 40 سوال است.بهتر است که هر مهارت به صورت جداگانه امتحان گرفته شود.

دراین بخش به چند نکته برای عملکرد بهتر در بخش لیسنینگ می پردازیم.

چگونگی موفقیت در بخش آزمون لیسنیگ

.1-تعامل یک به یک :همانطور که از اسمش معلومه ،بخش یک به یک ،یک تعامل دو نفره می باشد. حال این تعامل می تواند یک مکالمه تلفنی باشد و یا یه تعامل فیزیکی باشد از داوطلبان سوال خواهد شد که یافته های خود را از چیزی که در مکالمه شنیده اند بنویسند.

بهترین راه برای بهبود مهارت لیسنینگ  و آماده شدن برای آن این است که تا جایی که امکان دارد مکالمه های انگلیسی گوش بدهید.

 یک روش بسیار ساده این است که به طور منظم به آگهی ها و یا تابلو اعلانات نگاه کنید و پیوسته آن ها را بخوانید.

یکی از مسایلی که ممکن است شخص شنونده ی مکالمه ی غیر بومی با آن مواجه شود ،این است که بومی های انگلیسی ممکن است لهجه های خاصی داشته باشند که غیر بومی ها متوجه آن نشوند.

.با این حال می توان براین مشکل با تمرین و ممارست منظم و درگیر شدن ذهن با لیسنینگ ها و نت برداری ها فاءق آمد.و بر آن غلبه کرد..

گفتمان  : در این بخش، داوطلبان  برای شنیدن یک بخش از سخنرانی  (یک مدل خاصی از ارایه) آماده می شوند. آنها به یک سخنرانی در یک زمینه اجتماعی یا علمی گوش می دهند و به یک سری سوالات پاسخ می دهند. این تست  نشان می دهد که چقدر شما توانسته اید مطلب را درک کنید.و ایده اصلی سخنرانی را دریابید و همچنین تا چه اندازه توانسته اید مطالب اساسی سخنرانی را متوجه شوید..

منولوگ:تقریبا شبیه همان سخنرانی است ،این بخش در رابطه با سخنرانی تک نفره است.بهترین راه بهبود بخشیدن به مهارت مونولوگ و فهمیدن آن ،گوش دادن به بحث های تلویزیونی است.

بحث گروهی: این تعامل  گروهی شامل حداکثر چهار نفر می باشد. بنابراین،داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند که در این بحث گروهی می توانند راحت باشند و آزادانه بیان کنند .و بیش از یک بحث و سخنرانی داشته باشند تا برایشان مفید باشد.
حضور در این جلسات و گوش دادن به بحث ها ،بهترین راه برای آمادگی برای این بخش از آزمون مقطعی  خواهد بود.

راه حل‌های دیگر تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس

دربخش  لیسنینگ  آیلتس، داوطلبان  ابتدا باید بخش اول را بخوانند تا خود را با صدا، بلندگو و وضعیت آشنا کنند.در واقع یکبار به صورت امتحانی صدا را پخش خواهند کرد تا داوطلبین خود را با شرایط تطبیق دهند..

در این بخش شما موظفید چندین کار را انجام دهید. داوطلبان نیاز دارند که به شنیدن صدا ادامه دهند در حالی که باید همزمان پاسخ های سوالات را نیز یادداشت کنند..

در واقع برای لیسنینگ شما باید لیسنینگ رو هم به صورت تکی و هم به صورت دو نفره و یا بیشتر تمرین کنید..

این نکته نیز مهم خواهد بود که در نوشتن جواب ها غلط املایی نداشته باشید.زیرا که غلط املایی از مواردی است که با یک غلط ساده و یا  بی دقتی نمره از دست خواهید داد.

سبک نوشتن یا همان رایتینگ را به صورت کوتاه تمرین کنید.این کار باعث می شود شما بتوانید به خوبی در تایم خود  صرفه جویی کنید.برای مثال:برای نوشتن

Approximately

بنویسید

approx.

مطالب مرتبط : کلاس آیلتس ، دوره های آمادگی آیلتس ، آزمون آیلتس 2018 ، آزمون Speaking آیلتس ، بهترین کلاس آیلتس در تهران ،

 

برچسب ها: آمادگی برای لیسنینگ آیلتس, تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس