افزایش نمره آیلتس

نکات مهم در افزایش نمره آیلتس

 

گاهی اوقات سوالی که داوطلبان می پرسند این است؛برای افزایش نمره آیلتس باید چه کارهایی انجام دهم؟این سوال بسیار خوبی است اما پاسخ به آن دشوار است.

چیزی که همه داوطلبان می توانند انجام دهند تعریف متفاوت از عمل کردن است به این معنی است که اصطلاحات,سوالات و ایده های خود را مجددا به شیوه ای متفاوت تر بیان کنند.

چرا؟خوب این یک مهارت واقعا مفید و کاربردی برای تمام قسمت های آزمون است و البته باعث می شود شما کمی از زندگی روزمره تان و دغدغه هایتان و چیز های تکراری دور شوید.

پس بیایید با هم نگاه کنیم که چگونه می توانیم در هر بخش بهترین عملکرد را داشته باشیم.

 

آزمون گوش دادن آیلتس

قبل از گوش دادن به هر بخش شما فرصت دارید تا سوالات را بخوانید. ایده عالی و مناسب این است که از این زمان به درستی  استفاده کنید تا کلمات کلیدی را شناسایی کنید و آن ها را علامت بزنید هم چنین سعی کنید مترادف ها را به خاطر بسپارید و از روش هایدیگری برای گفتن همان اطلاعات استفاده کنید.

 به عنوان مثال ممکن است از شما یک سوال بپرسند؛کدام یک از خصوصیات زیر برای هتل مناسب تر است؟

در اینجا تعدادی گزینه در یک جعبه وجود دارد که باید هر یک را توضیح دهید.

1-مجلل بودن

2-رو به دریا

3-در یک منطقه ای روستایی قرار داشته باشد.

4-اخیرا افتتاح شده باشد.

5-استخر شنا سر پوشیده داشته باشد.

 اکنون زمانی که شما گوش می کنید آن ها نخواهند گفت که ؛هتل در یک منطقه روستایی قرار دارد؛ممکن است به جای آن چیزی شبیه این را بگویند که هتل در یک منطقه زیبا در حومه شهر واقع شده.

 آن ها به جای گذاشتن فعل اصلی از مترادف آن استفاده کردند و شما باید به این نکات ریز توجه کنید.اپر شما قبل از صدای پخش شده ضبط خودتان ترجمه کردید این کار برایتان آسان تر است و راحت تر می توانید پاسخ صحیح را پیدا کنید..

 

آزمون خواندن آیلتس

 شما می توانید از یک تکنیک مشابه برای پیدا کردن پاسخ در هنگام خواندن استفاده کنید.

 به عنوان مثال شما ممکن است با همچین سوالی مواجه شوید؛محققان چه زمانی را بهترین زمان برای خوردن ناهارهر تعیین کردند؟

پس در این قسمت من کلمات کلیدی را انتخاب می کنم و سپس مترادف ها و حتی متضاد هرا نیز در ذهن خود مرور می کنم.

مثلا؛

محققان - دانشمندان

شناسایی - پیدا کردن

ایده آل است  - کامل است

ممکن است متن مورد نظر چنین اطلاعاتی شبیه به این داشته باشد.؛دانشمندان براساس تحقیقات انجا شده به این نتیجه رسیده اند که بهترین زمان ساعت 12 است و دیر تر غذا خوردن توصیه نمی شود.

 

تست نوشتن آزمون آیلتس

 در هر دو بخش آیلتس این نکته امیت دارد که شما سوال را با کلمات خودتان خلاصه کنید.فقط حواستان باشد که جملات خود را از سوال کپی نکنید چون ممکن است از تعداد کلمات شما در شمارش کم شود و شما بقیه علائم را از دست بدهید.

 پس سعی کنید قبل از هر آزمونی به اندازه کافی تمرین کنید و هر بخش را با جزئیات آن به خوبی یاد بگیرید تا در روز آزمون دچار نگرانی و استرس نشوید و نمره دلخواه را کسب کنید.."

 

مطالب مرتبط : کلاس آیلتس ، دوره های آمادگی آیلتس ، آزمون آیلتس 2018 ، بهترین کلاس آیلتس در تهران ، کلاس خصوصی آیلتس

برچسب ها: بهبود نمره آیلتس