آزمون آیلتس 2018

 

آزمون آیلتس 2018

IELTS معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند درکشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. نماینده آزمون آیلتس 2018 با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج کنسولگری انگلستان و سازمان IPD ,استرالیا برگزار می شود.و در اکثر کشور ها افراد باشرکت در کلاس های آیلتس جهت شرکت در آزمون اصلی آمادگی های لازم را در هرچهار مهارت مورد نظر در آزمون (Speaking Writing Listening Reading) را کسب کرده و پس از شرکت در کلاس های آیلتس به مراکز مربوطه جهت حضور در آزمون اصلی معرفی خواهند شد.

الگوی آزمون آیلتس 2018 :

دو نهاد اصلی که مسئول تنظیم و طراحی الگوی تست شده اند ،خدمات تست آموزشی (ETS ) و شورای بریتانیا هستند.شورای بریتانیا IELTS ، IDP ، استرالیا و ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج برای اندازه گیری سطح مهارت یک کاندیدا در زبان انگلیسی تست سال 2018 را انجام می دهند. الگوی آزمون آیلتس 2018 برای انعکاس استفاده روزمره انگلیسی در شیوه های مختلف زندگی ،مطالعه ،محل کار،بازی و در اجتماع طراحی شده است. سپس گفته شد که دو نسخه از آزمون آیلتس وجود دارد به عنوان مثال IELTS General و IELTS ونتایج براساس مقیاس باند 9 برای هر دو فرمت درجه بندی می شوند مطابق الگوی آزمون سال 2018 هر دو آزمون IELTS General و IELTS دارای چهار بخش (Speaking Writing Listening Reading) می باشند.. در حالی که برای هر کاندیدا لازم است همان module و Listening های صحبت شده در هر دو نسخه Modules های خواندن ونوشتن هستند که برای هر دو نسخه تغییر می کند.طول مدت آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است. الگوی آزمون آیلتس 2018 با گوش دادن خواندن و نوشتن تست ها باهم برنامه ریزی می شوند در حالی که مکالمه ممکن است در همان روز یا در عرض هفت روز قبل و یا پس از آزمون مستقل از گوش دادن خواندن و نوشتن برگزار می شود. با توجه به الگوی آزمون آیلتس 2018 , آزمون مکالمه به عنوان ازمون تک نمونه ای انجام می شود تا مهارت های ارتباطی انگلیسی کاندیدا را ارزیابی کند.نامزد ها ازطریق یک مکالمه بازندگی واقعی با یک فرد حقیقی (نه لزوما یک گوینده بومی) برای رسیدن به مهارت های گفتگوی انگلیسی مورد آزمایش قرار می گیرند.پاسخ ها توسط ممتحن ثبت می شوند وبراساس جدول ارزیابی نمره گزاری خواهد شد.

الگوی آزمون آیلتس سال 2018

شرح مختصر مدت زمان مولفه های آزمون
4 بخش - 40 عنوان 30 دقیقه Listening
3 بخش - 40 عنوان 30 دقیقه Reading
2 تکلیف 60 دقیقه Writing
3 بخش - 1 مکالمه 11 تا 14 دقیقه Speaking
آزمون آیلتس چگونه برنامه ریزی می شود؟

در آزمون آیلتس کاندیدا ها برای گوش دادن،خواندن و نوشتن یکی پس از دیگری در همان توالی ، بدون هیچ وقفه ای در بین مجموعه های Module Module ظاهر می شوند.این مولفه ها همیشه در دستور فوق الذکر گرفته می شوند همانطور که در الگوی هاسمن2001 داده شد،به جز Module مکالمه . بر اسای الگوی آزمون آیلتس 2018 Module مکالمه میتواند یا بعد از سه روز ازمایش دیگر ، یادر عرض هفت روز قبل یا بعد از تاریخ ثبت شده ازمایش برنامه ریزی شود.بااین حال این تصمیم توسط مقامات تصمیم گیری شده است و بسیار به مرکز آزمون آیلتس بستگی دارد که در آن کاندید از کجا ظاهر می شود.همانطور که در الگوی آزمایشی میلگرام در سال 2018 , آزمون اسپیکینگ به عنوان یک تست تک به تک برای ارزیابی مهارت کلی فرد داوطلب در ارتباط با مهارت های ارتباطی انگلیسی انجام می شود.این به این معنی است که نامزد ها از طریق یک مکالمه بازندگی واقعی با یک فرد حقیقی برای رسیدن به مهارتهای گفتکوی انگلیسی مورد آزمایش قرار می گیرند.بااین حال پاسخ های فرد مورد آزمون ، برای ارزیابی دقیق ثبت شده است نتایج آزمون آیلتس به عملکرد کلی کاندید در سال 2018 بستگی دارد. از این رو الگوی آزمون آزمون آیلتس 2018 به گونه ای سازماندهی شده است که شامل تمام مجموعه مهارت های مرتبط از جمله (Speaking Writing Listening Reading) از کاندیدای مورد نظر است که مایل به تحصیل یا کار در خارج از کشور می باشد. براساس آمار فعلی نمرات ازمون های آیلتس توسط بیش از 1000سازمان در سراسر جهان از جمله مدارس،دانشگاه ها،ادارات دولتی،کارفرمایان،مقامات مهاجرتی ونهادهای حرفه ای پذیرفته شده است. هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را به عنوان معیار پذیرش درنظر میگیرد و اکثر آن‌ها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوری‌که نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر،برای اینکه امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان آیلتس حداکثر حداقل نمره ۷ بگیرید که موسسه پارسیس از بهترین مراکز برگزاری دورهای برگزاری کلاس آیلتس با مشاوران و متخصصان خود شما را در رسیدن به نتیجه دلخواهتان یاری خواهد کرد.

 جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کلاس آیلتس کلیک کنید.

برچسب ها: کلاس آیلتس